גפני התקפל? חוק הליב”ה לא יעלה

לאחרשגפני הבין כי החוק שיעלה יטורפד הוא גישר על הפערים עם בנט, בישיבת ראשי המפלגות אמר שר החינוך נפתלי בנט בתגובה לשאלת ח׳כ גפני, כי בתוך שבוע שבועיים יביא את הצעת חוק הליבה כהצעה ממשלתית, גפני התקפל והסכים לתכנית. { הושגו הבנות }

 הקרב על הליבה: בעת שליצמן סוגר דיל עם בנט על שינוי חוק הליב”ה, ניסה גפני להעלות הבוקר בישיבת ועדת השרים את חוק הליב”ה ללא תיאום עם שרי הבית היהודי.

לאחר שגפני הבין כי החוק שיעלה יטורפד הוא גישר על הפערים עם בנט, בישיבת ראשי המפלגות אמר שר החינוך נפתלי בנט בתגובה לשאלת ח׳כ  גפני, כי בתוך שבוע שבועיים יביא את הצעת חוק הליבה כהצעה ממשלתית. גפני התקפל ונסוג מתוכניתו,אמר לבנט שיסכים לדחיית החוק הפרטי שלו בעניין בשבועיים עד להגשת החוק הממשלתי בעניין.

העיתונאי החרדי אבי בלום דיווח בשבוע שעבר על סיבה נוספת לעימות, דרישה של גפני לתוספת לתקציב הישיבות. בהקשר זה כדאי לציין שבתקציב האחרון תקציב הישיבות יותר מהוכפל מכ-450 מיליון למיליארד שקלים. גפני דורש עכשיו לא להפחית את ערך הנקודה לאברך, כלומר תקציב גמיש שיגדל ככל שיעלה מספר האברכים. מנגד טענת האוצר היא שהתקציב קבוע ואם גדל מספר האברכים, ההקצבה לכל אברך צריכה לפחות.

מנכ”ל עמותת חדו”ש לחופש דת ושיוויון  עו”ד אורי רגב אמר בתגובה ש”לקראת מושב הקיץ של הכנסת גפני ויהדות התורה מציבים שיאים חדשים בסחטנות, כוחנות ובריונות. שוב מתברר שהדבר היחיד שבאמת מעניין את יו”ר ועדת הכספים הוא עוד תקציבים לאברכים כדי שלא יצאו לעבודה ולעצמאות ועוד תקציבים לחינוך ללא ליבה ולהחזרה בתשובה. לשם כך הוא מוכן לפגוע בבטחון ובכל נושא חשוב במדינה. אין פוליטיקאי סקטוריאלי יותר מגפני”. רגב אמר עוד, ש”את הבזיון הזה צריך וניתן במושב הקיץ. להפסיק, והדרך לעשות זאת היא שהליכוד והמחנה הציוני יתחייבו פומבית שלא יספסרו בכספי משלם המסים כדי לקנות את קולות המפלגות החרדיו

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.