גפני זועם על הסמינר החרדי: “הרב שצ’רנסקי זצ”ל לא היה מארח את ינקלביץ”

יו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני שיגר בשעה האחרונה מכתב להנהלת סמינר שצ’רנסקי בו הוא קובל על כך שהסמינר החרדי אירח את חברת הכנסת עומר ינקלביץ

יו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני שיגר בשעה האחרונה מכתב להנהלת סמינר שצ’רנסקי בו הוא קובל על כך שהסמינר החרדי פתח את שעריו עבור חברת הכנסת של כחול לבן. “נדהמתי לשמוע כי חברת כנסת מסיעה חילונית שמטרת הסיעה הזו לפגוע בכל הקדוש והיקר לעם ישראל”, כותב גפני.

“ינקלביץ ביקרה והתקבלה בכבוד רב ע”י הנהלת הסמינר וכדי בזיון וקצף. הרב שצ’רנסקי זצ”ל לא היה מאפשר דבר כזה”, כותב גפני במכתבו.

כזכור, אתמול פרסמנו כי סמינר שצ’רנסקי בת”א אירח במעמד חגיגי את חברת הכנסת החרדית של כחול לבן עומר ינקלביץ’, במעמד מנהלת הסמינר וכל צוות ההנהלה הבכיר.

הרקע לביקור, הינה ההחלטה שלא להכיר בלימודים הפרא-רפואיים הנלמדים בסמינר, והתגייסות ח”כ ינקלביץ’ להובלת המאבק עבורם.

בקבלת הפנים החגיגית שנערכה לה, השתתפה כל צמרת הסמינר – המנכ”ל הרב יצחק ש’צרנסקי- מנכ”ל, המזכ”ל הרב צבי חסיד, מנהל התיכון הרב אריה זנד, המנהלת הגב’ מלכה רובינשטיין, הגב’ מלכה יעקב אחראית הכשרות, הגב’ אורה שפי אחראית התכנית הפרא-רפואי, והגב’ הינדה הרבסט אחראית תחום אומנות.

במהלך הביקור אף סיירה ח”כ ינקלביץ ברחבי הסמינר, בספריה הגדולה, בתערוכת כלי המשכן ושמעה סקירה על פעילות המוסד הוותיק ועל האתגרים עימם הוא מתמודד.

צוות הסמינר הפתיע את האורחת כשהעניק לה את תעודת ההוראה אותה קיבלה בגין השתלמויות הוראה שעשתה בסמינר. 20 שנה לאחר מכן, היא חזרה למקום כחברת כנסת, כדי לסייע למוסד. “כבוגרת סמינר, אני מתרגשת לשוב הנה, בין כתלי המוסד הזה שמעניק בסיס רוחני כ”כ משמעותי לחיים”, אמרה.

הנושא העיקרי בביקור היה החלטה חדשה שלא להכיר בתואר האקווילנטי של המטפלות הפרא רפואיות כתואר אקדמי, דבר שאינו מאפשר להן לעסוק במקצוע, למרות העובדה שההכשרה המקצועית שלמדו בסמינר הייתה ברמה הגבוהה ביותר.

חברת הכנסת הודיעה כי תוביל את המאבק בנושא מול משרדי הממשלה והגופים הרלוונטיים, עד לפתרון הבעיה והכרה בלימודים. “עלינו מוטלת האחריות לדאוג שכל מגזר באוכלוסייה יקבל כלים להשכלה, שמותאמים לאורחות חייו ואמונתו, מבלי להטיל מגבלות על סמינרים הנותנים מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מדינת ישראל חייבת להקל ולא להערים מכשולים על ההשכלה וההכשרה מקצועית לציבור החרדי”.

לדבריה, “הסמינרים מוציאים בנות ברמה גבוהה מאוד, אישיותיות ומקצועית. בעלות יכולות ומוסר עבודה גבוה. קידום הנשים החרדיות לא ייעשה על ידי מלחמה קולנית בהפרדה, אלא רק באמצעות סיוע אמיתי לפתיחת מגוון מסלולי לימוד והכשרה מותאמים לבנות חרדיות. מי שבאמת חפץ בטובתן, חייב לעזור כאן. בכוונתי להוביל את המאבק לפתרון הבעיה שהוצגה בפנינו, ולא להניח לזה עד לפתרון הבעיה בעז”ה. אני מבטיחה להיות כתובת לכל פניה מסוג זה”.

בסיום הביקור חתמה ח”כ ינקלביץ’ בספר האורחים בו חתומים בין היתר גם ראשי ממשלות, ורשמה: ” נפעמת ונרגשת מהסיור המרגש במוסד קדוש ואיכותי. זכות גדולה ללמוד ולחוש את הקדושה כאן. מתפללת שבנות ישראל תמשכנה ללמוד במוסד עצום זה עוד שנים רבות ותזכנה לתעודה שתהווה עבורן כלי ממשי אפקטיבי ויעיל”.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא מינו את גפני לתת מוסר והדרכה ולפסוק הלכות. תפקידו הוא לייצג את החרדים בכנסת וזה הוא לא מצליח כ"כ. ההתערבות שלך אינה ראויה.

  לא מינו אותו לתת מוסר והדרכה ולפסוק הלכות.
  תפקידו הוא לייצג את החרדים בכנסת.
  ההתערבות שלך אינה ראויה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כאשר גפני תמך בחבר של המושחת איווט ליברמן בירושלים במקום הצדיק הבל חסד היקר רבי יוסי דייטש החרדי שליט"א, הוא טען שיש לו על מי לסמוך. גם להנהלת סמינר שרנסצקי יש על מי לסמוך.

  כאשר גפני תמך בחבר של המושחת איווט ליברמן בירושלים במקום הצדיק הבל חסד היקר רבי יוסי דייטש החרדי שליט”א, הוא טען שיש לו על מי לסמוך. גם להנהלת סמינר שרנסצקי יש על מי לסמוך. המכתב של הפושע גפני להנהלת שצ’רנסקי הוא מכתב איום. גפני [המאים כמו כל מפיונר] הוא לא רב, ואיש בהנהלת הסמינר לא התעניין בדעתו, ולא מחויב להתחשב בה. גפני רואה במראה דבר אחד ויחיד: את עצמו. כדי להישרד על המפה הפוליטית.

  המכתב של המושחת גפני אומר דבר פשוט מאוד: – ::::דרשני:::: תזהרו ממני! כי בפעם הבאה שתצטרכו אותי לא אעזור לכם, אני נוקם ונוטר עם כל יהודי. אני לא מקיים מה שנאמר “לֹא תִקֹּם וְלֹא תִטֹּר אֶת בְּנֵי עַמֶּךָ וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ אֲנִי ד'”.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ע"פ כל הפוסקים - גם העמידה בצפירה הוא עניין חוקות הגויים נטו.

  האינקיוויזיציה הציונית
  למה שותקים??? הצילו! הצילו!
  מלחמה לד’ בעמלק מדור דור!

  המעצר של שלוש מרבניות חשובות ביותר מוסרי הנפש מארגון נשות חומותיך בירושלים נלקחו יום א’ שלח תשע”ט מלשכת הגיוס עם אזיקים ברציחה ובאכזריות נוראה ושנאה למגרש הרוסים, זה לא יכול יעבור בשתיקה… חייבים להתפלל לקב”ה למלך מלכי המלכים, וצריך להתפלל שכל הרשעה כולה כעשן תכלה.

  כבר הראנו הקב”ה במפלת הרשעים; אותם שרצו לקעקע תורה מישראל, השפילם הקב”ה מאד. עלינו לזכור שעדיין הם לא כלו לגמרי. ובקרוב ממש נזכה – וְכָל הָרִשְׁעָה כֻּלָּהּ כְּעָשָׁן תִּכְלֶה. כִּי תַעֲבִיר מֶמְשֶׁלֶת זָדון מִן הָאָרֶץ:

  לפני שנתיים בעקבות מעצרו של בחור ישיבת קמניץ’, יצאו אלפי בחורי ישיבות ואברכים של הפלג הירושלמי בסיוע הקנאים וחוסמו מספר מוקדים מרכזיים ברחבי הארץ ואז…. כולם זוכרים…. היא יצא מיד!

  מפלת רשעים זה מפלת הציונים. יה”ר שבקרוב יכלו הציונים מן הארץ, שיכלה הצבא הציוני, וכעת הרעישו עולם ומלואו לא עת לחשות! אסור לעבור דבר הנבלה הזאת בשתיקה. ינועו אמות הסיפים ויזדעזע ארץ הקודש ארבע מאות פרסה על ארבע מאות פרסה ואז יתגלה מלך המשיח בב”א.

  השבת זועקת…………………………………………………..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב