גפני התפרץ בועדת הכספים: “הבית היהודי יותר גרוע מיש עתיד” (וידאו)

צפו: במהלך דיון בועדת כספים חבר הכנסת משה גפני רתח על יו”ר הועדה מהבית היהודי, וצעק: “לקחתם לעצמכם בחזירות, הכסף לישיבות, לקחתם לישיבות שלכם, היום זה יום מכונן, אנחנו החלטנו שהבית היהודי יותר גרוע מיש עתיד”.


סערה בועדת הכספים: עימות קולני התפתח בועדת הכספים בישיבה שעסקה בדיון על תכנית  0 אחוז מע”מ, בתחילה,  יו”ר הועדה, ניסן סלומיאנסקי, דרש מגפני להקשיב ואיים עליו בהוצאה מהדיון. גפני הגיב: “אל תגיד לי מה לעשות…סיימתי לקבל ממך הוראות בקדנציה הזאת”. העימות המדובר היה המשך לוויכוח חריף בין ח”כ ליצמן ויתר החכי”ם החרדיים מול יו”ר הועדה.

לאחר מכן גפני הטיח לעבר יו”ר הועדה מהבית היהודי, “אתה הולך נגד אופקים”, גפני יצא מכליו והמשיך לצעוק לעברו, “לקחתם לעצמכם בחזירות, הכסף לישיבות, לקחתם לישיבות שלכם, היום זה יום מכונן, אנחנו החלטנו שהבית היהודי יותר גרוע מיש עתיד”. צעק גפני לסולמינסקי.

[alooma ref=”463037cab417748d744bdbc22eb932fd.mp4″ src=”1″ autoplay=”0″ pid=”0″]

חבר הועדה, ח”כ דב ליפמן (יש עתיד), מסר בתגובה: ״היום גפני הראה שהוא באמת סתם ליצן. הוא השתולל בועדה ואפילו כשניסה להעביר דבר תורה הוא לא הכיר את פרטי הסיפור של קמצא ובר קמצא. מתי יבינו בציבור החרדי שהוא סתם צעקן שמחלל שם שמים כל דקה שבוא בכנסת? האם גדולי הדור מכירים איך שהוא מתנהג? לדעתי לא ואם תצא להם לראות את התנהגותו היו זורקים אותו מתפקידו מיד.״

כזכור, חוק מע”מ 0% לרוכשי דירה ראשונה יהפוך להוראת שעה לשבע שנים בלבד: לאחר מאבק ממושך בין יו”ר ועדת הכספים של הכנסת ח”כ ניסן סלומינסקי ושר האוצר יאיר לפיד על סעיפים בחוק שנועד להעניק פטור ממע”מ לרוכשי דירה ראשונה ומנע את אישורו, הצליחו השניים להגיע בשעה האחרונה להסכמה. עם זאת, עדיין לא ברור אם החוק יעלה להצבעה לפני יציאת הכנסת לפגרה ביום רביעי השבוע, נוכח מספר ההסתייגויות העצום העומד על למעלה מ-1,000. מחר יובא החוק לאישור ועדת הכספים אולם אישורו במליאה לפני אוקטובר עדיין מוטל בספק. במסגרת ההבנות שאליהן הגיע לפיד וסלומיאנסקי הוחלט כי במקביל להפיכת חוק מע”מ 0% להוראת שעה ל-7 שנים, גם חוק מחיר המטרה של אורי אריאל, שחתימת שר האוצר עליו הותנתה באישור חוק המע”מ, יהפוך להוראת שעה ל-7 שנים בלבד. בפגישה שקיימו לפיד וסלומינסקי בצהריים, נכנע שר האוצר לדרישתו של יו”ר ועדת הכספים להפוך את החוק להוראת שעה שתוקפה יהיה לחמש שנים בלבד. מדובר בשינוי בחוק שסלומינסקי התעקש להעביר מתוך הנחה שבמהלך חמש שנים יחול שיפור בשוק הנדל”ן, דבר שיהפוך את החוק למיותר. “החוק עולה למדינה 3 מיליארד שקל בשנה. לפי כל התוכניות של שר האוצר ושר השיכון, בעוד ארבע שנים המחירים בשוק הנדל”ן ירדו ויגיעו למחירים סבירים, ולכן אין סיבה להשקיע כ”כ הרבה כסף כל שנה. בחישוב מהיר, המדינה תוציא ב-20 שנה 60 מיליארד שקל בגין ההטבה הזו. מדובר בבזבוז כספים אדיר ולכן יש מקום להגביל את הצעת החוק להוראת שעה לחמש שנים בלבד”, הסביר סלומינסקי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צודק אייכלר “אין הפסקת אש ברדיפת ממשלת נתניהו את החרדים”

  שלומי |
  הגב
 2. ליפמן באמת משוגע, הבנתם הוא ולא אחר מייצג את החרדים זה כמו שזועבי מייצגת את המתנחלים.
  אגב, כמה לפיד משלם לך על כל שעה שהוא לא מוריד את הכיפה השחורה והגדולה מראשו?

  מיקי |
  הגב