גפני פנה לשר החינוך: “אתם מפלים לרעה את הילדים החרדים מהמוכש”ר”

בדיון שהתקיים בועדת הכספים הביעו כל החברים מכל הסיעות את עמדתם כי החינוך המיוחד לגילאיו השונים חייב להיות מתוקצב הן מוסרית וציבורית והן מבחינת החוק המחייב את תקצוב כל הילדים.

 

יו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני שיגר הבוקר מכתב אל שר החינוך הרב רפי פרץ בנושא החינוך המיוחד במוסדות המוכש”ר.

במכתב שנשלח עם העתק לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון כותב ח”כ גפני, בדיון שהתקיים בועדת הכספים הביעו כל החברים מכל הסיעות את עמדתם כי החינוך המיוחד לגילאיו השונים חייב להיות מתוקצב הן מוסרית וציבורית והן מבחינת החוק המחייב את תקצוב כל הילדים.

בינתיים התברר כי קיים חוסר בתיקצוב הכללי של ילדי החינוך המיוחד וסייעות לילדים הסובלים מאלרגיה עקב גידול במספר הילדים מעבר לגידול הטבעי הרגיל.

איומים בהשבתת פתיחת שנה”ל ופעולות נוספות הביאו את משרד החינוך לגייס מתקציבו כסף לביצוע החינוך המיוחד האמור עד ינואר 2020, אך בניגוד לחוק ללא מוסדות המוכש”ר שאומר כי המשרד עובר על החוק אך לא פחות חמור מכך הוא כי הילדים שהמר עליהם גורלם יסבלו ומשרד החינוך איננו סבור כי הם ילדיו.

אני מבקש לומר, כותב ח”כ גפני במכתבו, כי באם הילדים הללו אינם ילדכם תקחו בחשבון את השלכת הרוחב לענין זה אך בעיקר את האמירה החמורה כי מדינת ישראל מפלה לרעה ילדים הסובלים בחינוך המיוחד ולא נותנים להם מענה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עַל אֵלֶה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ

    עַל זֶה דָוֶה לִבֵּנוּ, וְעַל אֵלֶה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ: ועַל שִׁמְמוּת עִיר קֳדְשֵׁנוּ, בַּלַיְלָה זֶה… ותיסמר שערות ראשנו, בראותנו את הדור הצעיר… בהשפעת הציונים המסיונרים מזרע עמלק… חלק מה הס”ם ר”ל, ודעותיהם רק דעות של כפירה רחמנא ליצלן, אין בהם לא אמונה, לא יראה בקב”ה, ולא תורה, אבל יש בהם – שונאים את ד’ שיוצרם, ושונאים את בני ישראל עבדיו… בתי המדרש שהיו מלאים לומדי תורה נתרוקנו, ותחתם נתמלאו אגודות וחבורות של כנסת המינים, אשר מטרתם כפירה ומיאוסה של תורה רח”ל. לָמָּה לָנֶצַח תִּשְׁכָּחֵנוּ תַּעַזְבֵנוּ לְאֹרֶךְ יָמִים? לָמָּה לָמָּה לָמָּה לָמָּה לָמָּה לָמָּה לָמָּה לָמָּה לָמָּה ???

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב