גרמניה: היהודים חוששים מעליית המפלגה הקיצונית

הבחירות בגרמניה: מפלגת הימין הקיצוני “אלטרנטיבה לגרמניה” תיכנס לפרלמנט ותהיה המפלגה השלישית בגודלה בגרמניה – כך סבורים הפרשנים

בתום קמפיין, מרדים ומתוחכם, אנגלה מרקל תיבחר היום לקנצלרית גרמניה בפעם הרביעית ברציפות, כך על פי הסקרים שצופים לה ניצחון מוחץ על פני יריבה, נשיא הפרלמנט האירופי לשעבר מרטין שולץ, הפער בין השניים גדל לשיעור דו ספרתי – מה שעלול להותיר את הבוחרים הרדומים בבית.


אלא שהסיפור היותר מעניין, שמעסיק את התקשורת בגרמניה ואת היהודים, היא עלייתה של מפלגת הימין הקיצוני “אלטרנטיבה לגרמניה”, המפלגה שחרתה על דגלה את שנאת המוסלמים.  פרשנים בגרמניה סבורים כי המפלגה תהיה השלישית בגדולה בפרלמנט, בדיוק כפי שעלתה המפלגה הנאצית בשנות ה-30, בשלבים הדרגתיים עד לעלייתה לשלטון.

אם התחזיות יתממשו אזי שהימין הקיצוני בגרמניה יזכה לשיעור תמיכה חסר תקדים מאז מלחמת העולם השנייה ויקבל נתח משמעותי בבית הנבחרים.

הרב שמואל סגל, שליח חב”ד בברלין, נשמע מודאג בשיחה עם חדשות 2 Online. “כל הכוחות השפויים בגרמניה יתאחדו כדי להפוך את המפלגה הזאת לתופעה חולפת”.

בנוסף, 35 רבני ערים ב”איגוד הרבנים גרמניה” קראו ליהודים במדינה לעשות כל מאמץ לצאת ולהצביע, במטרה להעלות את אחוז ההצבעה ולהחליש את המפלגות הקיצוניות. יהודה, ישראלי שמתגורר בברלין סיפר לחדשות 2 Online כי אינו מצליח להבין את היהודים שתומכים במפלגה. “יש אנשים בקהילה היהודית שחושבים שהעובדה ש-AFD יוצאים נגד מוסלמים תעזור ליהודים, אבל ההיסטוריה מלמדת שגם היהודים נמצאים בסיכון ואסור לתת לזה לקרות”.

 ההצבעה נערכת על רקע החשש מפני מהגרים מוסלמים מהמזרח התיכון שהביאו לעלייה של 50% בתקיפות אנטישמיות מאז תחילת השנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.