דאגה באומן: משרד החוץ הצטרף לחיפושים אחר הנעדר

צוותי משרד החוץ הצטרפו הבוקר לחיפושים אחר אמיר אוחנה, הישראלי שנעדר באומן מאז שלשום (שלישי),בני משפחתו ממשיכים ללקט כל מידע על גורלו.

בני המשפחה מזהירים כי כל דקה שחולפת מעמידה את חייו בסכנה. “אף אחד מהמדינה שלי לא יוצר איתי קשר, לא שולח משלחת חיפוש, לא עוזר לי למצוא אותו”, טוענת אשתו.

דאגה באומן: צוותי משרד החוץ הצטרפו הבוקר לחיפושים אחר אמיר אוחנה, הישראלי שנעדר באומן מאז שלשום (שלישי),בני משפחתו ממשיכים ללקט כל מידע על גורלו.

בני המשפחה מזהירים כי כל דקה שחולפת מעמידה את חייו בסכנה. “אף אחד מהמדינה שלי לא יוצר איתי קשר, לא שולח משלחת חיפוש, לא עוזר לי למצוא אותו”, טוענת אשתו.

 

הבוקר (חמישי) אמיר אוחנה היה אמור כבר לעלות על טיסה חזרה לישראל, אלא שבבדיקה שערכו בני משפחתו אצל חבריו באומן חפציו עדיין נמצאים בדירה שבה שהה בימים האחרונים בעיר אומן שבאוקראינה.

 

“בחיים לא חשבתי שאני אבקש עזרה, בחיים לא חשבתי שיקרה לנו משהו רע”, סיפרה אשתו מיטל בהודעה שכתבה. “היום הייתי צריכה לקבל את פניו בשדה התעופה, אבל אין לי מה לקבל. אין אף אחד שמחפש אחרי אמיר שלי, רק המשטרה המקומית ואנשי זק”א. אף אחד מהמדינה שלי, המדינה שבה נולדתי, לא יוצר איתי קשר, לא שולח משלחת חיפוש, לא עוזר לי למצוא אותו. שישלחו מסוקים, שיעשו משהו. בעלי שם אולי פצוע קשה והידיים שלי כבולות”.

. “בשבילכם הוא עוד שם, בשבילי הוא האור”, כתבה. “הוא אבא של אביגיל, אודל ותהל. כל היום הן שואלות ‘איפה אבא?’ ורוצות לדבר איתו בטלפון. מה אני אמורה להגיד להן? מחרתיים יש לו יום הולדת והבנות הכינו לו ציורים. אני רוצה שנחגוג לו פה ביחד כשהוא בריא ושלם. אני מרגישה אותו, הוא חי, אני יודעת שכל דקה שעוברת מבשרת רעות, אני מבקשת מהמדינה שלי, אל תתנערו מאחריות”.

צילום : חדשות 24
צילום : חדשות 24

במקביל, נפוצו שמועות על גבר יהודי שהותקף בידי שודדים. עם זאת, בני המשפחה אופטימיים, “אנחנו מאמינים שהוא חי, למרות שאין מצב שהוא לא היה מדבר עם אשתו עד עכשיו”, סיפר גיסו של אוחנה בשיחה עם חדשות 2 Online. “אנחנו מאמינים שהוא לא בשליטה ואולי מוחזק בידי מישהו”. בני המשפחה מתכננים לצאת בקרוב במשלחת עצמאית משלהם לאומן כדי לסייע לכוחות המקומיים בחיפושים אחר אמיר.
ממשרד החוץ נמסר כי בעקבות הדיווח על אזרח ישראלי שהוגדר כמנותק קשר באומן עלה חשש שהוא נמצא בסיכון. צוות דיפלומטים ישראלי שתוגבר במיוחד בעקבות אירועי ראש השנה באומן, חבר מיד יחד עם הרשויות המקומיות ועם המשטרה המקומית ובתיאום 15 שוטרים ישראלים השוהים במקום כדי להתחיל בחיפושים. במקביל הופעלה גם יחידת צוללנים שסרקה את האגם המקומי, וצוותי כלבנים שסרקו את היערות הסמוכים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.