דברים שצריך לדעת כשמשקיעים בתעודות סל

תעודות הסל מהוות כ-5% מסך ההשקעות בישראל. התעודות מציעות למשקיעים אפיק שנשמע פשוט ובטוח יחסית ועם זאת אפיק זה מתאים לאנשים אשר מבינים מעט בשוק ההשקעות או לפחות כאלו שיש להם נכונות ללמוד על התחום. אם אתם מתכננים להשקיע בתעודות סל כדאי שתמשיכו לקרוא על המושגים השונים כדי להבין מול מה אתם עומדים.

דמי ניהול

השקעות של תעודות סל יהיו לרוב השקעות שבהן לא יידרשו דמי ניהול. עם זאת, ישנם מקרים שבהם מבקשים דמי ניהול ואפילו גבוהים במיוחד ואם כך הדבר יש לבחון אם אלו משתלמים ומצדיקים את עצמם או אם ישנה דרך השקעה ללא תשלום זה.

מינוף

המינוף של תעודות סף אינן תואמות באופן ישיר את המדד וזאת בשל המינוף. אפשר להגיד כי ככל שהמדד יעלה כך גם מידת מינוף התעודה יעלה ולרוב בהרבה יותר מאשר המדד.

דיבידנדים

ישנן תעודות סל אשר מחלקות דיבידנדים ואחרות לא מחלקות וכמובן שיש את המנעד של גובה החלוקה. לרוב, כאשר ישנה חלוקה השווי של ההשקעה יהיה גבוה יותר ועם זאת יש להתייחס אל כל תעודה באופן ספציפי ולבחון אם הדיבידנד באמת עשוי להוסיף לרווחיות או אם ישנם מסלולי השקעה שנראים רווחיים יותר גם ללא חלוקה זו.

השפעת שער החליפין

שער החליפין יכול להשפיע על רווחיות תעודות הסל. התחזקות או החלשות השקל יכולות להשפיע על הרווחיות של התעודות והמשקיע צריך לקבל החלטה אם הוא רוצה לבחור בהשקעה שמושפעת מכך או אם הוא רוצה לחסום את ההשקעה (ואז הוא לא יהיה מושפע גם במקרה של עלייה ברווחים וגם במקרה של ירידה בהם).

יום ראשון

בניגוד לשאר העולם, שבו לא מתקיים מסחר ביום ראשון, בישראל ישנו מסחר ביום זה ועם זאת במקרים של מדדים זרים המחיר של יום ראשון אינו משקף את שווי תעודות הסל. כיוון שביום שני מתחיל המסחר בכל העולם יום זה יכול להשליך גם על המצב של התעודות השונות בישראל.

ההשקעה הנכונה עבורכם

אם אתם חדשים בתחום ההשקעות מומלץ מאד שתיגשו ללמוד מעט על התחום לפני שתשקיעו כספים רבים וכדאי מאד שתעזרו בחברה המתמחה בתחום לצורך ההשקעות הראשוניות שלכם. עם הזמן ייתכן שתגלו כי שוק תעודות הסל יכול להיות רווחי מאד עבורכם ובוודאי אם תבצעו השוואה להשקעות הבנקאיות העומדות מולכם (ואפשר להגיד כי היום אין מסלולים סולידיים להשקעה שמציעים תשואה ראויה להשקעות שלכם).

אתם יכולים להיכנס אל תחום ההשקעות ולהרוויח הרבה מאד כסף או פשוט להבטיח כי הכסף שלכם ייצור תשואה ועל כן אם יש ברשותכם כספים אותם אתם רוצים להשקיע ולמנף כדאי מאד שתיכנסו לתחום, תלמדו אודותיו ותתייעצו עם מומחים בתחום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.