דובר צה”ל יצטרף אל קבוצות נייעס

בצה”ל הוחלט להצטרף לקבוצות חדשותיות בכדי למנוע מהודעות שקריות להמשיך לדלוף. כמו כן ליצור קשר עם משפחת האדם שעליו מהופץ המידע, באם שמו פורסם כקורבן

בצה”ל הוחלט להצטרף לקבוצות חדשותיות בעדי למנוע מהודעות שקריות להמשיך לדלוף. כמו כן ליצור קשר עם משפחת האדם שעליו מהופץ המידע, באם שמו פורסם כקורבן.

בראיון ל”מעריב־השבוע” אמר סא”ל יורם חסון, ראש ענף נפגעים וקציני ערים בצה”ל: “נושא הווטסאפים הוא מורכב ומאתגר. בפיגוע בבאר שבע, שבו נהרג עומרי לוי ז”ל, זה כבר הגיע לשיא. לא רק שפרסמו את שמו, גם הפיצו את תמונתו. אתה רואה באחת הקבוצות את השם והתמונה ומבין שתוך דקות זה יגיע למשפחתו. דוגמא נוספת: באחד הפיגועים בירושלים נרצח אהרון בנט, חייל חרדי. אזרחים בשטח שלפו מכיסו את תעודת הזהות שלו, צילמו אותה והפיצו אותה ברשת החברתית. כך קיבלו בני משפחתו את הבשורה המרה”.

והסביר. “אנחנו לא יכולים להשתיק את הוואטסאפ ולא מתעלמים מהמציאות”, הוא אומר, “אלא רק מנסים להתמודד איתה בצורה טובה יותר”.

חסון סיים עם פנייה לקוראים: “תשימו את עצמכם במקום המשפחות שצריכות לקבל את ההודעה. תחשבו שזו אמא שלכם או האח הקטן שלכם שמקבל עכשיו בטלפון שלו בשורת איוב, עם תמונה. תשימו עצמכם במקומם ותנסו להבין את הנזק. זו טראומה למשפחה גם בלי ההודעה המוקדמת בווטסאפ, החיים נהרסו ואנחנו בהפצת ההודעות האלה גורמים להם עוד סבל. אנחנו כחברה חייבים לעצור את התופעה הזו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.