דאע”ש מתכנן “מתקפה ביולוגית שתזעזע את העולם” (וידאו)

מחשב נישא שנמצא באזור אידליב שבצפון סוריה מעורר חשש בקרב גורמי ביון במזרח התיכון – כך דווח באתר Foreign Policy ■ על פי הדיווח, המחשב מכיל הדרכה מקיפה להכנת נשק ביולוגי כ”הגנה למתקפה שתזעזע את העולם”

האם ארגון הטרור הקיצוני דאע”ש מתכנן להוציא לפועל פיגוע ביולוגי? מחשב נייד של חבר בארגון נמצא בצפון סוריה על ידי אחד ממפקדי המורדים במדינה – כך דיווח האתר “Foreign Policy”. על פי הדיווח, במחשב נמצא מידע רב, שכלל בין היתר מדריך להכנת נשק להשמדה המונית.

 

על פי הכתוב באתר, המחשב נמצא בינואר האחרון באחד מבסיסי דאע”ש באידליב, סמוך לגבול עם טורקיה. “לקחתי את המחשב איתי אבל לא היה לי מושג מה יש בו והאם הוא עובד”, סיפר מי שמצא את המחשב – אחד ממפקדי ארגוני המורדים היותר מתונים בסוריה, שזוהה בשם אבו עלי.

 

הסרט שמזעזע את העולם: המפלצות של דאע”ש נחשפות למצלמה – צפו

[alooma ref=”28dc1f5310e5a7c619ca13ac8f1e5c8b.mp4″ src=”1″ autoplay=”0″ pid=”0″]

המחשב פעל ללא בעיות ואף לא נדרשה סיסמה להפעלתו, אבל תחילה היה נדמה שכל התיקיות בו ריקות. עם זאת, בתיקייה שהוגדרה נסתרת נמצאו 146 ג’יגה בייט של חומר, שכלל מידע על אנשי דאע”ש, כתבות ומדריכים בשלוש שפות, סרטונים של נאומים אידיאולוגיים, הוראות ללוחמי ג’יהאד שמסתובבים בעולם, והמדאיג ביותר – מדריך להרכבת פצצות בצירוף מדריך להכנת נשק ביולוגי, תחת הכותרת – “הכנה למתקפה שתזעזע את העולם”.

 

מהפרסום עולה כי המחשב הנייד שייך לפעיל בשם מוחמד ש’, שהגיע לסוריה מתוניסיה והצטרף לדאע”ש בתום לימודי כימיה ופיזיקה בארצו. במסמך שכלל 19 עמודים בערבית נמצאו הוראות לפיתוח נשק ביולוגי על ידי שימוש בחיות שנגועות במחלות – כמו למשל הפצת מגפת הדבר. “הפיתוח והייצור של נשק מסוג זה הוא זול ומסוגל להפיל המוני בני אדם”, נכתב במסמך.

 

המדריך מפרט בין היתר על מנגנוני הבטיחות בטיפול בנשק ועל הבדיקות שיש לערוך לפני שנעשה שימוש בנשק. “כאשר החיידק מוחדר לגופו של עכבר קטן, התסמינים יחלו להופיע אחרי 24 שעות”, נכתב. בין שלל ההוראות הקטלניות נמצאה גם פתווה (פסק הלכה מוסלמי), שמתיר את השימוש בנשק להשמדה המונית. החתום על הפתווה היה כהן הדת הסעודי נאסיר אל פאהד, שכלוא בימים אלה בבירת סעודיה ריאד.

 

אנשי דאע”ש שולטים כיום באוניברסיטת מוסול בעירק ובמספר מעבדות בסוריה. במערב וכן בקרב המיעוטים הנרדפים בסוריה ובעירק חוששים מאוד מהתערובת המסוכנת של אידיאולוגיה רצחנית ונשק להשמדה המונית. “המידע שנמצא על המחשב”, כך נכתב באתר Foreign Policy, “לא מותיר ספר בנוגע לשאיפות הקטלניות שלהם”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. “על חודש -אלול- והימים הנוראים האלה, שמעתי מיהודי שהגיע מרוסיה הסובייטית, דברי התעוררות שהביא מ”שם”, הוא שמע בריגה שאלה, כתוב על הימים הללו “דרשו את ה’ בהמצאו” הם ימים בין ראש השנה ליום הכיפורים, שהשי”ת ממציא את עצמו ומתקרב אליהם, ושאלו שם, הרי השי”ת מצוי בכל השנה “מלוא כל הארץ כבודו”, וענו היהודים ברוסיה המצויים בהתעוררות רוחנית של אלפי בעלי תשובה, במשל, באקלים הגשום של רוסיה מצויים מחסני ברזל חשופים לגשם, הנחלשים במשך הזמן, וכאשר רוצים לדעת אם הברזל נאכל או נשאר ברזל מהחלודה, תוחבים מגנט ארוך לתוכו, אם חשים משיכה למגנט בערימה, סימן הדבר על קיום ברזל, ואם המגנט לא חש בתגובה, אות הוא על חלודה וחידלון גמור.

  כן הדבר בין ראש השנה ליום הכיפורים, הקב”ה יורד לתוך י’ אמות של עולם הזה, ומתקרב לליבותיהם של כל בית ישראל בכל מקום שהם, אם היהודי חש בליבו משיכה למגנט לקב”ה המשוך ומעורר את הלב היהודי, אות הוא על חיים, ואם הלב דומם ללא תנועה וניד כל שהוא, אות הוא על גויעה רוחנית עילפון כריתות רוחנית, בימים אלה יכול כל יהודי בכל מצב שהוא לדעת היכן הוא עומד, את האמת, כדי שיידע מה לעשות”.

  אפילו הדגים בים רועדים בחודש אלול (ואנחנולצערינו יושנים) כך מקובל להגיד, כי באלול, אפילו הדגים שבים רועדים, מיום הדין מתקרב ובא, מול התרדמה הרוחניות של העולם, והתפוררות כל המסגרות הכלכליות, החברתיות, הערכיות, המשפחתיות, והאישיות, באין עוצר את ההתאבדות המאורגנות של האנושיות, עליו השתלטו אנשי תיקשורת, המפיצים את העולם בכל החולאים והמגפות הפורצות בכל פינה שבעולם, ומעבירים את נגיפיו תוך שעות אחדות על פני העולם דרך אמצעי התקשורת הנשלטת על ידי אנשים המתבוססים יומם ולילה במדמנה, תועבה מיאוס וצרעת רוחנית המכלה מנפש ועד בשר, כנגד סכנה חמורה זו, חייב לקום כח נגדי רוחני בונה, שיתן את כח העידוד והאתגר לאותם יהודים המחפשים את דרך האמת והתשובה, ורבים הם.

  על היהדות שומרת המצוות לעבור טלטלה גדולה של התחדשו, התעוררת והתארגנות, לנוכח המשבר רוחני העמוק העובר על העולם כולו, ראשית עלינו להתחזק יחדיו, ואח”כ להציל את הניתן להציל. היהדות הרוחנית המוסרת כל אשר לה להקב”ה, ומשליכים על ה’ את כל יהבינו, בכל הכיוונים, אך לנוכח הטירדות השוטפות אותנו ,אין ברירה אלא להעצר, בחודש אלול, הם ימי ההבראה הרוחנית, לאחר שעברנו את ימי ההבראה הגשמית.

  זכורני בבחרותי, בלומדי בישיבה גבוהה בירושלים, איך שהלכנו לפני צאת השבת לשמוע שיחה והתעוררת מרבי בן ציון ברוק מנוברדוק, שאמר שיחה בהתעוררות וניגון מיוחד, או הלכנו לשמוע בבני ברק את רבי יחזקאל לוינשטיין זצ”ל משגיח דפוניבז’, או תלמידו רבי שלמה ברעוודה זצ”ל בבית שמואל בירושלים , או כשהביאו את רבי אליהו לופיאן זצ”ל ל”בית המוסר”, עד היום אנו ניזונים מדבריהם שהפכו את ליבות האבן שלנו ללב בשר, או שנתעוררנו מה”טיש” של ה”בית ישראל” זי”ע, כיום המצב מעורר דאגה, אותם כחות שאז היו צעירים והיום הם כבר סבות לנכדים, נעשו גדולים , מבלי שיעירו את סמכותם וגדלות עצמם, ליצור את המהפכה המיוחלת, כפי שאני שוחחתי עם כמה מהם, והם חוששים מטעמי צניעות שבדמם לעלות אל הבימה ולזעוק את הזעקה הגדולה: עורו ישנים מתרדמתכם.

  המצב ממש פיקוח נפש, להקים בחודש אלול עד יום כיפור, שיחות והתעוררות בימי רצון אלו, כל יום של אלול הוא ריצוי חדש, ועד יום כיפור כשאדם בונה את עצמו, ומרצה את בוראו\ כי במידה שהוא מנצל את ימי הבנין העצמי, כך זוכה לריצוי ולכפרה, היו גדולים שנסעו לאלול לישיבות עד יום כיפור לבנות את עצמם, בפרט בימינו עולם מטולטל ומוטרד, חייבים להקים פינות לריכוז הנפש, להתעוררות ולהתעלות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב