שחרור פולארד תמורת שחרור ברגותי והארכת המשא ומתן

שחרור פולארד תמורת ברגותי והארכת המו”מ – זו ההצעה המתגבשת בימים האחרונים. לפי שעה גורמים אמריקאים הגיבו באופן סותר לפרסום. אורי אריאל מגלה: “פולארד לא יסכים שישחררו תמורתו אסירים פלסטינים”

האמריקאים לא אומרים נואש מהמאמצים להחיות את המו”מ הגווע בין ישראל לפלשתינאים: התקשורת בארצות הברית מדווחת הבוקר על הצעה דרמטית שהם העבירו בימים האחרונים לאנשיו של ראש הממשלה.

ע”פ ההצעה, ישראל תשחרר מאות אסירים פלסטינים ותקפיא את הבניה בשטחים, בתמורה לשחרור פולארד מהכלא האמריקאי ולהארכת המו”מ המדיני בחצי שנה נוספת.

לפי שעה, טרם התקבלה תגובה מהגורמים הרלוונטים בממשלה, אולם בכיר בבית הלבן שלל את האפשרות שפולארד ישוחרר, מנגד, גורמים בממשל צוטטו כמי שמאשרים את הדיווח.

השר אורי אריאל (הבית היהודי) אמר הבוקר לגלי צה”ל: גם פולארד עצמו יתנגד לשחרורו כחלק מעסקת אסירים עם הרשות הפלסטינית”. לדבריו, מדובר בהתעללות באיש חולה. “נמסר לי ממקורביו שהוא אישית מתנגד להיות חלק מגישה כזאת”.

מנגד, ח”כ משה פייגלין (ליכוד) כתב: “אם כבר משחררים רוצחים, אז לפחות שפולארד יהיה בחוץ”, בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו הוסיף: “כמה וכמה פעמים אמר לי יהונתן כי הוא לא מוכן להשתחרר בתמורה לשחרור רוצחים. ובעיקרון הוא בהחלט צודק. את המחבלים צריך היה מזמן להרוג ואת פולארד צריך היה מזמן לשחרר.

אבל אם ממילא התפשטה ישראל מאז הסכמי אוסלו מכל ערכי היסוד של אומה נורמלית – ערכים של ריבונות, צדק, מוסר וקדושת החיים – כלומר אם ממילא יוביל התהליך לתוצאה שכזו, אז מבחינתי עדיף שלפחות פולארד יהיה בחוץ”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.