דיכטר הפתיע: “אתמודד על ראשות הליכוד מול נתניהו”

ח”כ אבי דיכטר, יו”ר ועדת חוץ וביטחון הודיע היום (שבת) כי יתמודד על ראשות הליכוד והממשלה – גם במידה וראש הממשלה לא יפרוש. בנוסף, דיכטר קרא לנתניהו להתפטר בשל החקירות כנגדו.

מתמודד חדש לראשות הממשלה:  ח”כ אבי דיכטר, יו”ר ועדת חוץ וביטחון הודיע השבת כי יתמודד על ראשות הליכוד והממשלה – גם במידה וראש הממשלה לא יפרוש, וימשיך לכהן בתפקידו.

דיכטר שבעבר כיהן כראש השב”כ התייחס גם לחקירות המתנהלות נגד נתניהו וקרא לו להתפטר, “הוא לא יכול להמשיך לתפקד כרגיל כשמתנהלות נגדו חקירות”,  אמר דיכטר.

בשבתרבות במודיעין בהנחייתה של  עמליה דואק, הבהיר כי הוא מתכוון להתמודד על ראשות הממשלה:אני בן 64, בשירות המדינה 46 שנה מיום גיוסי לצה”ל ובפוליטיקה כבר 12 שנים. אני פה במטרה להוביל ובוודאי אתמודד על ראשות הליכוד ועל ראשות הממשלה כי שם אבטא טוב יותר את הניסיון, האישיות שלי”.

“אני כבר נערך לפריימריז הבאים, גם אם הם יהיו מול נתניהו”, הבהיר דיכטר, שלפני הצטרפותו לפוליטיקה כיהן כראש השב”כ. על חקירות נתניהו אמר, תוך התייחסות לאולמרט: “אני הייתי חבר בממשלה כשראש הממשלה היה נתון תחת חקירות וכל מי שיגיד לך שראש ממשלה יכול להמשיך לתפקד ללא שום הפרעות וללא שום הפרעה והיסח דעת כשמתקיימת נגדו חקירה – לא אומר אמת”.

“הנושא הזה בעייתי מאוד מבחינת מי שמנהל את המדינה וזה לא דבר של מה בכך”, הוסיף. “ראש ממשלה הוא לא מחשב וכל מי שינסה לדמיין לעצמו את עצמו מתפקד תחת חקירה, אני לא מסוגל לקבל ברצינות אמירה שחקירות לא מפריעות”. דיכטר הבהיר כי הציבור צריך להיות מודאג מכך שראש הממשלה עסוק בחקירות ולא בניהול המדינה.

על  הזיג זג של המשטרה בפרשת אום אל חיראן רמר דיכטר: “האמירה על כך שמדובר בפיגוע הייתה חייבת להמתין לתחקיר מקצועי. לו היו ממתינים, הדברים שהם הוציאו היו נשמעים אחרת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.