דליה הי”ד נרצחה בדרכה להתנדב בסניף יד שרה

דם עבדיך השפוך: דליה למקוס הי”ד נרצחה בדרכה לפתיחת משמרת בסניף יד שרה בתקוע – בו התנדבה במשך שנים רבות. מנכ”ל יד שרה: “דליה נפלה קרבן לרצח מתועב בדרכה למלא שליחות אנושית של התנדבות מסורה”

משפחת יד שרה מרכינה ראש באבל כבד על רצח המתנדבת המסורה דליה למקוס הי”ד שהיתה בדרכה לפתיחת משמרת בסניף תקוע.

מנכ”ל יד שרה משה כהן: “מזועזעים והמומים נוכח רצח  של אשה טובה בפיגוע דקירה באלון שבות. דליה שלנו היתה בדרכה לפתוח משמרת בסניף יד שרה כשרות לעם ישראל. עצוב שזה קורה למתנדבת באירגון המפעיל סניפים בכל רחבי ישראל ולכל מגזרי האוכלוסיה בישראל. אנו שולחים תנחומים למשפחה ולצוות המסור בסניף שאליו היתה בדרכה כדי לשרת את הרבים”.

אלישבע פרינץ מנהלת אזורית: “דליה ז”ל היתה מרפאה בעיסוק בקרית גת והתנדבה בסניף תקוע. ידענו תמיד כי אם יש צורך במילוי מקום כי חסרה יד – דליה  תגיע. שעה לפני הרצח עוד התקשר אליה מנהל הסניף בתקוע וביקש לדעת אם היא מגיעה לפתיחת הסניף בין שמונה וחצי לתשע וחצי – ודליה אמרה שהיא כמובן תהיה שם והיא בדרכה. היא ראתה בהתנדבות שליחות וערך אנושי ממדרגה ראשונה שיש למלא במסירות. כך אכן עשתה עד שנפלה ביד מרצח”.

מנהל הסניף איתיאל גיספאן היה המום וכואב נוכח הרצח של מתנדבת שהיתה מגיעה לתת יד מסייעת בשעות הלילה מאז הקמת הסניף לפני שנה וחצי. דליה בת ה-27 היתה מראשונות המתנדבות בסניף. “הרבה רצון לתת ולסייע לאחר. מוכנה להגיע במקרי חרום כשיש צורך בסיוע דחוף נוסף. והכל בנתינה מלאה ושלמה”.

היה לה חלום להוסיף נדבך נוסף של שירות ולהביא את הציוד הרפואי והשיקומי לאלה הזקוקים לו – בהסעה עד לביתם. עכשיו יהפוך הצוות את החלום למעשה לזיכרה של המתנדבת שביקשה לתת עוד.
דליה ה

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מספרים שהגאון מוילנא זצ”ל היה נוהג להשמיע בשבת לפנות ערב דברי מוסר בפני תלמידיו. פעם אמר בתוך דברי מוסרו, כי מה שהעולם חושב, כאילו המתואר בספר “ראשית חכמה” על הגיהנם הוא אולי גוזמא – בטעות יסודו. אלו הם דברים כהווייתם. היה שם במקום אחד מתלמידיו הגדולים, שלשמע הדברים התחלחל מאוד, לקחם לליבו וחלה עד כדי סכנת חיים. עבר זמן מסויים עד שה’ עזר לו, והוא התאושש והבריא. לאחר שקם מחוליו, נכנס להגאון מוילנא ואמר לו, כי אילו היה מת – הוא רבו, היה אשם במותו. וכששאלו מדוע, השיב לו בתיאור כל מה שעבר עליו, כי מפני ששמע ממנו שכל הכתוב ב”ראשית חכמה” על יסורי הגיהנם הם דברים כהווייתם – חלה והיה בסכנה ממש… קם הגאון מלוא קומתו ואמר לו: ואני אומר עוד פעם, כי מה שכתוב שם – כך הוא בדיוק, אלא שאני מצטער שלא הוספתי עוד משהו, שאילו עשיתי כן אז – לא היית נופל למשכב. ומה הוא הדבר שהייתי צריך להוסיף? כי אילו ידע אדם כמה יש בידי יסורים שמקבל בעולם הזה כדי להפחית לו מיסורי גיהנם שם בעולם הבא – לא היה מהסס לקבל על עצמו יסורי איוב כל ימיו…

  וכל אלו שיש להם חלק בחפירת הקברים הם כמו הנאצים, אז היה קייס טוב בכל זאת יהודים מתעשרים על ״חשבונם״ ובונים בתי כנסת שמאוד מפריעים לאוריה של העיר וחוגגים חגים ומוכרים סופגניות, קיצר לא מתאים אז השמידו אותם… (כמו שמשמידים הקברים) אתם בני ישראל החופרים קברי ישראל בהתיר רב אחד, נשמעים היום בדיוק כמו היטלר שונאי חינם של עם ישראל, עכשיו הם משלמים על החפירות עם פטירת אשת החסד מבית וגן מרת חיה גולובנציץ ע”ה שמוכן לה קבר בחינם בבית שמש. עד מתי תתאכזרו ונשתוק? ועכשיו הלא “קול דמי אחיך צועקים מן האדמה” אין לך עקירת דת כמו חילולי הקברים.

  הנה דברי קדשו של מרן הגר״מ שטרנבוך שליט”א שדיבר על כך שהבעיה הגדולה בסדום היתה העובדה שקבעו את הרשעות בתוך החוק, וזהו לדבריו המצב המסוכן ביותר משום שכל עוד עוברים עבירה בשל התאווה או משום שרוצים להיות ככל האומות הרי זה גרוע מאוד אך לא מסוכן כמו שמחוקקים חוק על העבירה שאינה עבירה ועוד הופכים זאת לשיטה. הרב שטרנבוך שליט”א (הרב המתיר לחפור קברי ישראל בבית שמש) הוסיף כי כך היו אומרים “כל גדולי הדור” כמרנן ורבנן ה’חזון איש’ ו’הבריסקער רב וכו’ על המזרחים-העמלקים -האפקורסים שהם המסוכנים ביותר לקדושת עם ישראל, וצריכים ללחום כנגדם משום שהם נוקטים בשיטה -של כפירה שבדווקא צריך לעשות פשרות ובזה יש ללחום עד הסוף.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הגר״מ שטרנבוך שליט”א דיבר על כך שהבעיה הגדולה בסדום היתה העובדה שקבעו את הרשעות בתוך החוק, וזהו לדבריו המצב המסוכן ביותר משום שכל עוד עוברים עבירה בשל התאווה או משום שרוצים להיות ככל האומות הרי זה גרוע מאוד אך לא מסוכן כמו שמחוקקים חוק על העבירה שאינה עבירה ועוד הופכים זאת לשיטה.

  הרב שטרנבוך שליט”א (הרב המתיר לחפור קברי ישראל בבית שמש) הוסיף כי כך היו אומרים “כל גדולי הדור” כמרנן ורבנן ה’חזון איש’ ו’הבריסקער רב וכו’ על המזרחים-העמלקים-האפקורסים שהם המסוכנים ביותר לקדושת עם ישראל, וצריכים ללחום כנגדם משום שהם נוקטים בשיטה-של כפירה שבדווקא צריך לעשות פשרות ובזה יש ללחום עד הסוף.

  וכאן הוסיף ואמר הראב״ד שליט”א: “ומה שראינו לאחרונה שמאות מזרחים-מזרע עמלק, הכופרים-בד’ ובתורת משה, ועמי הארץ, ןשפלים, נדחקים להיכנס להר הבית אפ’ שזה “באיסור כרת” ואין מטרתם לתאבון להיכנס כתיירים בעלמא, אלא כדי להוכיח לעומות העולם שעל פי החוק הציוני והתורה-שלהם, הר הבית שייך שלנו, ועל דבר זה הקב”ה מאוד בכעס עליהם משום שאינם עושים עבירה לתאבון, אלא הם מדברים בשם התורה, ובאים להראות שח”ו ראוי לעשות כן, ומש”ה יכרתו ימיהם בקרוב. וכל זה מלבד מה שמביא לשנאה שכמה קרבנות לא עלינו לדאבוננו כבר נגרמו מזה, ועוד הודיעו הרשעים שיוסיפו עוד לגבות קורבנות רח״ל עד שיסלקו ידם מהר הבית”.

  אין לך עקירת דת כמוהו -כמו שיטת המזרחים, וזה היה עיקר הכעס של הקב”ה על סדום שלא די להם במה שהם רשעים אלא הם רוצים שהכול יהיה נחשב על פי חוק” וחייבים כרת. עליה להר הבית היא באיסור כרת כל עוד אין לנו אפר פרה אדומה שרק (מלך המשיח – בסיוע כהן) יכול לשחוט בהר הזיתים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לספח את יהודה ושומרון. הערבים יצביעו לאוטונומיה. מחבלים, תומכי מחבלים ומשפחותיהם יגורשו לסוריה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב