דרמה בליל שבת: כוחות הקואליציה תקפו בסוריה

במהלך ליל שבת שלוש המעצמות תקפו מהאוויר ומהים. כ-100 טילי שיוט נורו לעבר היעדים השונים. טראמפ משבח את הצבא ורוסיה מזהירה מהשלכות

הבטיח וקיים: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הורה במהלך ליל שבת על תקיפה בסוריה בתגובה לשיגור נשק כימי כלפי אזרחים. שעתיים לאחר מכן (4:00) ארצות הברית, יחד עם בריטניה וצרפת, תקפו שורת מטרות בסוריה, באמצעות 100 טילי שיוט שורת מטרות בסוריה.

בתקיפה השתתפו משחתות אמריקניות וכן מפציצים אמריקניים מדגם B-1, כמו גם מטוסי קרב בריטיים, ומטוסי קרב וספינות קרב צרפתיים. יותר ממאה טילים שוגרו לעבר מטרות שונות בדמשק ויעדים אחרים.

לשכת הנשיאות בסוריה פרסמה סרטון ובו נראה הנשיא בשאר אסד מגיע ללשכתו.

בציוץ בטוויטר כתב טראמפ: “תודה לצרפת ובריטניה על חוכמתן ועוצמת הצבאות שלהן. לא אפשר היה לבקש תוצאה טובה יותר”. טראמפ שיבח את צבא ארה”ב וכתב: “אני כל כך גאה בצבא האדיר שלנו שבקרוב יהיה, אחרי שהשקענו בו מיליארדי דולרים, הטוב ביותר שאי פעם היה לנו. אין אף אחד או שום דבר שמתקרב לזה”.

שגריר רוסיה בארצות הברית, אנטולי אנטונוב, הגיב בזעם ואמר כי “יהיו לכך השלכות” ואמר כי “העלבונות” שהשמיעה וושינגטון כלפי פוטין “בלתי-מתקבלות על הדעת”. משרד ההגנה של רוסיה, טען כי רוב הטילים יורטו על ידי מערכות ההגנה הסוריות, אך לא הייתה מעורבות של מערכות ההגנה הרוסיות הפרוסות במדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.