דרמה במר”צ: זהבה גלאון פורשת מהמירוץ לראשות מר”צ

ערוץ 2 מדווח: גלאון פורשת גם מהחיים הפוליטיים. גלאון: “התרשמתי שמתפקדי מרצ רוצים לראות הנהגה חדשה”. במקביל, גם אילן גילאון פרש מהמירוץ

הודעה ששלחה לפני זמן קצר זהבה גלאון (המתמודדת על ראשות מר”צ בפריימריז הקרובים) למתמודדים הדהימה אותם. “חשוב לי לעדכן אותך באופן אישי שהודעתי עכשיו על פרישתי מהמרוץ לראשות מרצ. במהלך השבועות האחרונים, התרשמתי שמתפקדי מרצ רוצים לראות הנהגה חדשה”, כתבה גלאון.

במקביל, גם הח”כ המכהן במר”צ אילן גילאון, פרש גם הוא מהמירוץ לראשות המפלגה.

עמית סגל, כתב ערוץ 2, אף דיווח כי גלאון החליטה לפרוש כליל מהחיים הפוליטיים.

היו”ר עד לאחרונה הוסיפה: “אני לא מצטערת לרגע על פתיחת השורות. זו היתה ההחלטה הנכונה למרצ, ותוצאותיה עלו על כל הציפיות: 31,000 איש התפקדו למפלגה. כל חיי הפוליטיים נלחמתי על העתיד, לא על התפקיד. אני במר”צ מהיום שניתנה לי זכות בחירה, ועבורי מפלגה היא כלי לשינוי, לא סידור עבודה”.

גלאון הוסיפה וכתבה לתומכים: “אני גאה שהייתה לי הזכות לעמוד בראשות מרצ בשש השנים האחרונות. אני רוצה להודות לך באופן אישי על התמיכה לאורך השנים, בלעדיה  לא הייתי מצליחה להגיע להישגים שהגעתי אליהם”.

ח”כ תמר זנדברג, המתמודדת הבכירה על ראשות המפלגה, אמרה בעקבות פרישת גלאון כי “זהבה גלאון היא מנהיגה אמיצה ופורצת דרך, שנמצאת בשורה אחת עם שולמית אלוני ויוסי שריד. כל דרכה הציבורית התאפיינה במחוייבות ערכית עמוקה לשמאל הישראלי. היא הובילה את מרצ והשמאל הישראלי להישגים משמעותיים בתקופה של טלטלות לא פשוטות. גלאון הוכיחה אומץ ואחריות כשהובילה את פתיחת השורות במר”צ”.

זהו סיום של פרק אחד בקריירה המפוארת של גלאון, ואני משוכנעת שהיא תמשיך להיות חלק בהנהגת מרצ בפרק החדש שלה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.