דרמה בסעודיה: המלך הדיח את יורש העצר

מלך סעודיה סלמאן עבד אל-עזיז, הדיח היום (רביעי) בבושת פנים את יורש העצר מוחמד בן נאיף, ומינה תחתיו את בנו, מוחמד בין סלמאן

לזה לא ציפו אזרחי סעודיה: תושבי ערב הסעודית התעוררו הבוקר למיני הפיכה בממלכה הסעודית. מלך סעודיה סלמאן עבד אל-עזיז, הדיח היום (רביעי) בבושת פנים את יורש העצר מוחמד בן נאיף, ומינה תחתיו את בנו, מוחמד בין סלמאן.

המינוי של הבן הצעיר (31)שמשמש כשר ההגנה במקומו של בן דודו, אושר על ידי מועצת שבועת הנאמנים בסעודיה ברוב של 31 קולות מתוך 34 חברים.

בין סלמאן ישמש כסגן ראש הממשלה וישמש כשר הפנים במקומו של בן נאיף.

ליורש העצר החדש יש ניסיון רב כאשר היה אחראי על ניהול המלחמה של סעודיה בתימן בתור שר ההגנה הסעודי, כן יזם מדיניות בנושא האנרגיה, והיה אחראי על סובסידיות הנפט והפרטת חברת הנפט הממשלתית “אראמקו”.

בן סלמאן תקף בחודש האחרון את איראן כשאמר כי היא שואפת להשתלט על העולם האיסלאמי. “סעודיה, כיוון התפילה של המוסלמים היא יעד מרכזי עבור המשטר באיראן. איך אפשר להגיע להבנה עם משטר שהאמונה שלו מבוססת על אידיאולוגיה קיצונית?

הוא ציין בראיון כי “אנחנו יודעים שאנחנו בסעודיה מהווים יעד מרכזי עבור המשטר האיראני. הגעה לכיוון התפילה של המוסלמים במכה הוא יעד עבור המשטר האיראני. אנחנו לא נחכה שהמערכה תגיע לתוך סעודיה. אנחנו נפעל כדי שהמערכה תהיה אצלם באיראן ולא בסעודיה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.