דרמה פוליטית: הרב טאו תומך בממשלה שנשענת על רע”מ

הרב צבי טאו, ראשי ישיבת המור ומרבני ‘נעם’ מפרסם הערב 48 שעות לפני תום המנדט של נתניהו להקמת הממשלה, מכתב דרמטי בו קורא הרב לפעול להקמתה של ממשלת ימין, של 59 מנדטים, בראשות רה”מ נתניהו

הרב צבי טאו, ראשי ישיבת המור ומרבני ‘נעם’ מפרסם הערב 48 שעות לפני תום המנדט של נתניהו להקמת הממשלה, מכתב דרמטי בו קורא הרב לפעול להקמתה של ממשלת ימין, של 59 מנדטים, בראשות רה”מ נתניהו. משמעות המכתב היא כי הרב סולל לנתניהו את האפשרות להקמת ממשלת ימין המתבססת על הימנעות מפלגת רע”מ. עם זאת, נתניה יצטרך את שבעת המנדטים של בנט, שדורש רוטציה בראשות הממשלה. מעוצמה יהודית נמסר כי לשאלת עיתונאים אין שום שינוי בעמדת עוצמה יהודית. לא נאפשר הישענות על תומכי טרור ולא ניתן כוח למנסור עבאס.

בסביבתו של סמוטריץ מבהירים אחרי מכתב הרב טאו – דעתו יצוקה מברזל ולא משתנית.

רק בשבוע שעבר עלה יו״ר מפלגת נעם ח״כ אבי מעוז לגלסנר ב׳קול ברמה׳ ואמר כי: ״האירוע עם מפלגת רע״מ הוא סיפור שחוזר על עצמו שוב. לפני עשרות שנים היה ניסיון להקים ממשלת מיעוט והראי״ה קוק דרש מהמפד״ל לפרוש כי זה חילול ה׳ להתבסס על גויים״.

בזמן שהמגעים עם גוש מתנגדי נתניהו מדשדשים בנט מקיים שורה של שיחות פוליטיות חשאיות עם הליכוד ונתניהו. בשבוע שעבר התקיימה פגישה אישית בין נתניהו לבנט גם היא התקיימה במעון ראש הממשלה בבלפור. וגם צוותי המו״מ של הליכוד וימינה נפגשו, כך דיווח מיכאל שמש בכאן, לאורך סופ״ש נמשכו המגעים טלפונית.

על פי הדיווחים במערכת הפוליטית בנט ונתניהו מסכימים לפי שעה שצריך למנוע מלפיד לקבל את המנדט והם פועלים לשם כך. עדיין לא ברור אם נתניהו מעדיף להטיל את המנדט על בנט או לפעול להעברתו לכנסת.

גורם בגוש מתנגדי נתניהו טוען הערב כי ״בנט בדרך ליפול בפח של נתניהו״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.