דרמה פוליטית: ליצמן הודיע לרה”מ כי בכוונתו להתפטר

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן הודיע היום (ו) לראש הממשלה נתניהו כי בכוונתו להתפטר מהממשלה ביום א׳ אם יתקיימו עבודות כלשהן בשבת

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן הודיע היום (ו) לראש הממשלה נתניהו כי בכוונתו להתפטר מהממשלה ביום א׳ אם יתקיימו עבודות כלשהן בשבת.

לאחר דרמה ארוכה שהחלה לפני כשבוע בעקבות ההוראה של האדמו”ר לשר ליצמן למנוע את חילולי השבת, אך לאחר מו”מ ארוך שהחל ביום רביעי בשעת צהריים מוקדמת אז נכנס ליצמן יחד עם גפני ללשכת נתניהו, במטרה למנוע את המשבר.

לאחר שנתניהו לא צלח את השיחות המקדימות שהמשיכו גם אתמול אל תוך הלילה, הוא קיבל הבוקר הוראה מהאדמו”ר מגור להתפטר מהממשלה, בעקבות כך שהשר כץ אישר ל-60 עובדים יהודים לבצע עבודות בשבת.

ככל הנראה יהדות התורה תמשיך להיות בקואליציה אך השר ליצמן לא ישמש שר, כדי שעל גבי חבורתו בממשלה לא תתבצע חילול שבת.

ליצמן החליט להקשיח את עמדתו לאור עמדתו הנחרצת של האדמו”ר מגור הרב יעקב אלתר, שהורה לשבור את הכלים. “אני לא רוצה בחירות, יש לציבור שומרי השבת מה להפסיד, זו קואליציה טובה אבל יש דברים שהם מעבר להישגים”, אמר ליצמן למקורביו. גם במאמר המערכת של עיתון המודיע נכתב “כי לחרדים יש מה להפסיד מפירוק הממשלה – אך השבת יותר חשובה מהכל”.

כמו בהמודיע גם ליצמן הבהיר דברים ברוח דומה: “השבת יקרה לנו וזו האחראיות הגדולה ביותר עבורי לשמור עליה. אין לה בכלל מחיר. כששמירה עליה היא בידי הממשלה, צריך לעשות כל שניתן למנוע את הפגיעה בה, ואם לא אצליח, אין לי מה להיות בה”.

על פי “וואלה חדשות”, ליצמן תקף את מנהלי רכבת ישראל. “מדובר באנשים ללא רגישות וללא תום לב”, אמר. “הם אינם רואים בשבת ערך מהותי. מבחינתם עובדי הרכבת היהודיים לא זכאים למנוחה ולא לזכויות בסיסיות של ערכי משפחה ומנוחה. הפכו את השבת ליום שיפוצים ועוד רוצים שנתמוך בזה”.

בפגישה אמש בלשכת ראש הממשלה השתתפו השרים כץ, יריב לוין וזאב אלקין. היא נמשכה במשך שעתיים עד שליצמן עזב בחצות וזאת לאור אי התקדמות במגעים.

העבודות שיתקיימו בשבת במערכת האיתות של הרכבת צפויות להימשך 24 שעות, ומצריכות השבתה כוללת של כל פעילות הרכבת.

גורמים ברכבת, סבורים כי אם יחליטו לדחות את העבודות, זה יהווה עיכוב משמעותי של לפחות 4 חודשים בפתיחת הקו לירושלים – פרוייקט הדגל של רכבת ישראל, שאמור להיפתח בחודש מרס הקרוב.

גורם במשרד העבודה המעורה בפרטי הדיונים אמר לערוץ 2 כי השר כץ ביקש לבחון מחדש את הנתונים לגבי העבודות ברכבת. “הזכרנו להם שבסופו של דבר הם חברה ממשלתית”, הסביר. “אבל צריך לזכור שאנחנו הולכים על חבל דק בין פגיעה ברגשות החרדים מול פגיעה בציבור החילוני שיסבול מהפקקים במידה ויידחו העבודות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.