דרעי ואזולאי החרימו את ישיבת הממשלה

המשבר בשיאו: שרי ש”ס החרימו את הדיון בממשלה על תקציב המדינה שיובא היום להצבעה, זאת לאחר שהמו”מ איתם נקלע למבוי סתום

המשבר מחריף: שר הכלכלה, אריה דרעי ושר הדתות, דוד אזולאי, החרימו בהפגנתיות את ישיבת הממשלה שדנה בתקציה המדינה עליו יצביעו השרים היום.

כזכור, מוקם יותר יווחנו כי לאחר שהיה נראה כי דרעי וכחלון הגיעו להסכמות בכל נושאי התקציב, לרבות בענין מע”מ אפס, הבוקר מדווח כי השיחות ביניהם נקלעו למבוי סתום.

מקורבי דרעי אמרו כי לאור המבוי הסתום שנוצר, יצביעו השר דרעי ושר הדתות, דוד אזולאי, נגד התקציב שיוצג היום בישיבת הממשלה. חשוב לציין, כי לתקציב צפוי רוב בממשלה גם בלעדיהם.

בתוך כך, לאחר שיו”ר ש”ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, חזר בו מהאולטימטום בנושא מע”מ אפס והסתפק בהנחות על חשמל ומים, התראיין הבוקר סגן שר האוצר, יצחק כהן (ש”ס) לגל”צ והתייחס לביקורת על המהלך.

“הדרישה הראשונית היתה למע”מ אפס למוצרי יסוד, אבל זו בעיה ליישם מע”מ אפס…מע”מ דיפרנציאלי הוא בעייתי”, אמר כהן.

בהמשך התייחס כהן לתקציב עצמו והצהיר: “גם השר דרעי וגם השר כחלון רואים באותו כיוון, יש כאן הישג מאוד מרשים למר דרעי…זה תקציב מאוד חברתי. הכסף הגדול ימוקד לשכבות החלשות, וזו המטרה. אנחנו יודעים בדיוק מי הן, הן מוכרות בביטוח הלאומי”.

פלאש 90
פלאש 90

הודה בשידור חי: “הבטחת הבחירות שלנו לא ישימה”. יצחק כהן. צילום: פלאש 90

במקביל למשבר עם ש”ס, מתפתח בשעות האחרונות משבר גם עם ‘הבית היהודי’ שמאיימת להצביע נגד התקציב במידה ולא תוענק תוספת של מיליארד ש”ח למשרד החינוך.

“היעדר תוספת כזאת תפגע בלימודי המתמטיקה, בחינוך לגיל הרך ובמוסודת בפריפריה”, אומרים בבית היהודי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.