דרעי מחה: “100.000 יחד’ בלי להתייחס לחרדים”

לאחר הקראת ההחלטות מחה שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי, בישיבה, וזעק כי “בכל היח”ד שמאושרות אין כל התייחסות לציבור החרדי. מראש התכנון לא מותאם לחרדים, מבחינת כלל הצרכים של האוכלוסיה החרדית”.

מחאה בקבינט הדיור: הקבינט אישר הבוקר (שני) את בקשתו של שר האוצר, משה כחלון, להעביר את מנהל התכנון למשרד האוצר.

כן אושר להקים מטה דיור במשרד האוצר, להקים מועצת הרשאות ופיתוח והרחבת תחומי העיסוק של החברות הממשלתיות בתחום הדיור.

בקבינט הוכרזו מתחמים חדשים  לדיור, לתכנון בותמ”ל ועדה לקידום מתחמים מיוחדים בהיקף של מעל 20,000 יח’ דיור בין היתר בקריית גת, נתניה, באר שבע, בסמת טבעון וטמרה.

 

לאחר הקראת ההחלטות מחה שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי, בישיבה,  וזעק כי “בכל היח”ד שמאושרות אין כל התייחסות לציבור החרדי. מראש התכנון לא מותאם לחרדים, מבחינת כלל הצרכים של האוכלוסיה החרדית”.

דרעי תהה במהלך הדיון, “איך אפשר להביא 100,000 יח”ד בלי התייחסות לחרדים”,  עוד הוסיף דרעי כי “מי שמכיר את המגזר החרדי יודע שיש מצוקה קשה של דיור וכי הוא דורש לאשר תכנית יעודית למגזר החרדי”.

 

השרה מירי רגב אמרה בועדה, כי לא תצביע בעד חוק מתחמי דיור מועדפים, לדבריה, “לא יתכן שבערי פריפריה כמו נהריה ובערים מרכזיות כמו חיפה ובאר שבע, בירות הצפון והדרום הקולטות מידי שנה אלפי סטודנטים, המדינה לא תאפשר הקצאת דירות להשכרה לטווח ארוך ובמחיר מפוקח. הדבר מהותי וחשוב על אחת כמה כשמדובר בערים בהן מתגוררים סטודנטים רבים, וכן לאור המעבר של בסיסי צה”ל לנגב הצפוי למשוך לאזור קצינים וקצינות צעירים ובני משפחותיהם”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה צריך להקצות דיור מיוחד ומסובסד לחרדים??? שיפתחו את הארנק ויקנו דירות בשוק החופשי כמו כולם!!!

  שלומי טוב |
  הגב
  • אתה אהבל אמיתי בן כמה אתה???
   זה לא ענין של חרדים אולי נבנה רק בבני ברק וכולם יקנו בבני ברק בשוק החופשי!!1

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב