דרעי: נילחם בעוצמה אך בדרך מכובדת • את הדברים כתב הבוקר ב’ידיעות אחרונות’

בטור שמפרסם הבוקר אריה דרעי, חבר הנהגת ש”ס, ב’ידיעות אחרונות’, הוא קובל על הקיטוב והשנאה בין הציבורים בישראל מאז הבחירות, וקורא למרות חילוקי הדעות – לנסות להבין האחד את השני.

‘קוקר’ מגיש את הטור במלואו:

מערכת בחירות מעצם טיבה וטבעה היא מערכה בה מתלהטות הרוחות, במהלכה מוטחים לעיתים עלבונות בציבורים או באנשים, אלא שזהו המשחק דמוקרטי, מיד בסיומה של המערכה ולכל היותר עם תום המשא ומתן הקואליציוני, מיישרים את ההדורים ומבינים שבסופו של דבר יש כאן עם שצריך לאחד ולכל הפחות משתדלים לשדר אחדות.

לא זה מה שקורה כאן. מאז הבחירות האחרונות, הביאה הפוליטיקה החדשה בכנפיה מחזות שנאה וקיטוב שטרם ראינו כמותם, עד כדי כך התלהטו הרוחות שאפילו אדם מאופק כמו סגן השר מיקי לוי נסחף אחריהם ונגרר לביטויים שאינם הולמים. לזכותו יאמר שהכיר בטעותו וחזר בו מן הדברים.

אינני רוצה לחשוד חלילה שמדובר במערכה מתוזמנת היטב, אשר כל מטרתה היא הסחת דעתו של הציבור מהנושא הכלכלי המרכזי שסביבו צריך להיות השיח, אני בטוח שכולנו מסכימים שהדיון ציבורי היחיד שצריך להתקיים עכשיו הוא סביב הגזירות הקשות שמתכנן משרד האוצר. לא על שום נושא אחר.

אני מודע לעובדה שיש המנסים לגרור אותנו לשיח ההשמצות הנמוך הזה, להם אני אומר אנחנו לא מתכוונים לשחק לידיים של אף אחד, הגיע הזמן שתתעוררו לפני שיהיה מאוחר, הבחירות הסתיימו כבר לפני שלשה חודשים, עלינו כנבחרי ציבור מוטלת במיוחד החובה לאחד את העם ולא לפלג אותו חלילה.

שלא תהייינה אי הבנות, אנחנו כתנועה באופוזיציה עושים ונעשה את כל אשר לאל ידינו למנוע את הגזירות הקשות המאיימות על לחמם של אוכלוסיות רבות במדינת ישראל, אוכלוסיות אשר המשותף לכולם הוא שאינם מתגוררים במדינת תל אביב, נילחם בעוצמה, נתווכח, נתעמת, אך נעשה זאת בדרך מכובדת שתכבד אותנו כנבחרי ציבור, את העם שאנחנו מייצגים ובעיקר את המדינה שכולנו חרדים לתדמיתה.

עם ישראל הוא כמו תזמורת עם הרכב גדול במיוחד, אם נפריד כל אחד מהמנגנים בה נשמע חריקות כינור מציקות, אך אם נשכיל להותיר את החריקות בפנים ונשמיע החוצה רק את ההרמוניה המשותפת נשמע יצירות נעימות לאוזן. בואו לא נהרוס את הקונצרט הזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.