“הכל בידי נתניהו. אני לא מוכן לומר מה יהיה אחרי הבחירות”(וידאו)

יו”ר ש”ס פותח את הקלפים בראיון לערוץ 2: “אמרתי לנתניהו שאנחנו מתחייבים בפניו שלא נחליף את הממשלה הזאת בתרגילי אי־אמון”. צפו בראיון המלא

יו”ר ש”ס, אריה דרעי, העניק אמש ראיון לערוץ 2, והתייחס לתמורות הפוליטיות האחרונות. דרעי סיפר כי הוא הבהיר לנתניהו שלא יצהיר מראש על תמיכה במועמדותו בקדנציה הבאה, אם כי הוא יסכים לא לשתף פעולה עם ניסיונות להדחת נתניהו במידה ויכריז על הקדמת הבחירות.

“אמרתי לנתניהו שאנחנו מתחייבים בפניו שלא נחליף את הממשלה הזאת בתרגילי אי־אמון, שנהיה נאמנים לו עד הבחירות – אבל אני לא מוכן לומר מה יהיה אחרי הבחירות”, דברי דרעי.

בינתים המערכת הפוליטית ממשיכה לסעור: נתניהו רוצה בחירות. הוא לא מסוגל להמשיך לתפקד עם יאיר לפיד ולבני. גם לא עם ליברמן היושב כעת לצידם. גם החרדים רוצים בחירות: כי הם רוצים לחזור להסב סביב השולחן, כי הם מעוניינים לראות בהתכווצותו הדרמטית של יאיר לפיד, כי הם רוצים להפסיק את הפגיעה האנושה בתקציבי עולם התורה ובסטטוס קוו סביב יהדותה של המדינה.
זו הסיבה שהחרדים מחוזרים, וככל שחולפים הימים החיזור הולך ונעשה אגרסיבי יותר. בנימין נתניהו רוצה אותם היום, רוצה אותם אתמול, רוצה אותם ליום המחר. הוא מבין שבלעדיהם אין משילות. לא הייתה, ולא תהיה. ברגע שהחרדים יעניקו לו את הקלף המנצח, יבהירו שהם איתו – נתניהו מכריז על בחירות.

גורמים ב’יהדות התורה’ אמרו ל’קוקר’ כי המפלגה סירבה להצעת נתניהו להבטיח תמיכה בו מראש לאחר הבחירות הבאות בשל סירובו של מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן. “לא ייתכן שאחרי שהוא גרם נזק כל כך גדול לציבור החרדי ולצרכי עולם התורה, הוא יבקש תמיכה פוליטית כדי להציל את עורו”.

עם זאת הדגישו כי לאחר הבחירות הכל פתוח. “אנחנו נעשה מה שטוב לעולם התורה. אם הסיכויים הטובים להרכיב ממשלה ולהטיב עם עולם התורה יהיו אצל נתניהו – נלך איתו. אם לא, נלך עם אחרים”, אמרו. כך גם יו”ר ש”ס אריה דרעי אמש ב’ערוץ 2′ הבהיר כי סירב להעניק הבטחת תמיכה לנתניהו וכי אחרי הבחירות הכל נפתח מחדש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.