דרעי צפוי להיחקר בימים הקרובים בפרשת השחיתות – מקורבו נחקר

התפתחות בפרשת אריה דרעי. אדם בעל קרבה לשר הפנים נחקר היום (שלישי) תחת אזהרה במשטרה. מדובר בחקירה הראשונה במסגרת הפרשה המדוברת. .דרעי עצמו צפוי להיחקר בימים הקרובים. על יתר הפרשה מוטל צו איסור פרסום

התפתחות בפרשת אריה דרעי. אדם בעל קרבה לשר הפנים נחקר היום (שלישי) תחת אזהרה במשטרה. מדובר בחקירה הראשונה במסגרת הפרשה המדוברת. .דרעי עצמו צפוי להיחקר בימים הקרובים. על יתר הפרשה מוטל צו איסור פרסום.

לפני כשבוע אישר היועמ”ש אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית כנגד דרעי, וזאת לאחר בדיקה שערך צוות חוקרים מלה”ב 433 ולאור בקשתו של דרעי לקדם את החקירה באם מדובר בו כמי שחשוד בעבירות כלשהן.

על פי ההערכות, הבדיקה עוסקת בנדל”ן של דרעי ושל משפחתו. על פי הצהרת ההון שמסר ערב הבחירות, לשר דירה אחת בירושלים שרכש בשנות ה-90. אלא שבדיקת חדשות 10 מצאה כי למשפחה עוד תשעה נכסים לפחות, בעיקר בירושלים ובתל אביב, בהם בניין מגורים בבירה.

בין היתר עולה החשד כי מדובר בנכס שמכר דרעי לאחיו, עו”ד שלמה (מומו) דרעי, אך עדיין מופיע על שמו של השר. עוד חשד שעלה בחקירה מתייחס לבית פאר בספסופה, שלדברי השר נרכש ע”י המשפחה כדירת נופש ואירוח בחגים.

יו”ר ש”ס שיגר לאחר מכן מכתב לפעילי המפלגה ונציגיה ברחבי הארץ וטען כי איננו יודע מהם החשדות נגדו, “ימים לא פשוטים עוברים עלי ועל משפחתי, ואני יודע שגם לכם קשה, אין לי שום מושג על מה חוקרים, כמוכם אני ניזון מהתקשורת – אולי קצת פחות מכם”.

בהמשך הצהיר דרעי כי איננו עוסק בנושא, “הודעתי כבר שאשתף פעולה ואענה על כל מה שאתבקש. לא נפל דופי בכל פעולותי. אני ממשיך לעבוד ולסייר כרגיל, וכך אני מבקש ודורש מכם, אל תתעסקו בזה, הניחו למי שזה תפקידו”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.