האדמו”ר מסאטמר לח”כים החרדים: “תתביישו לכם. נכנעתם לליברמן”

האד’ מהר”א מסאטמר במתקפה על הח”כים החרדים – “תתביישו לכם, תראו איך אותו רשע (ליברמן) לא זז מילימטר מעקרונותיו ואתם הסכמתם ונכנעתם כמעט במאה האחוזים למה שהוא דרש”

האדמו”ר מסאטמר שליט”א נשא דברים בליל שישי האחרון על המצב בישראל, ונזף בחברי הכנסת החרדים: “תתביישו לכם”.

מדברי האדמו”ר: “תראו איך אותו רשע הגדול (ליברמן) לא זז מילימטר מעקרונותיו, ואתם הסכמתם ונכנעתם כמעט במאה האחוזים למה שהוא ביקש. תתביישו לכם”.

את הדברים אמר האדמו”ר מסאטמר בדינר השנתי בבורו פארק לטובת “כולל עצי חיים” לצדקת רבי מאיר בעל הנס בבני ברק ,כאשר דיבר על גודל החיוב לתמוך באברכי הכולל, בעיקר בעיר בני ברק.

האדמו”ר: “אך לפני חודשיים ארץ ישראל עברה מערכת בחירות כאשר בני ברק היתה כמרקחה ועכשיו כנראה בעוד שלושה חודשים עוד פעם תהיה סערה גדול, וכמובן שכל אברכי הכוללים ילכו לבחירות להצביע והם יתעסקו בזה כל היום ורק הכולל הזה (כולל עצי חיים) בעיר בני ברק ישארו אברכי הכולל ללמוד כמו בכל יום רגיל וזה מגן על העיר, כאשר אברכים יראי השם יושבים ולומדים.

“ואם כבר מדברים מענייני ארץ ישראל, כואב מאוד לראות ולשמוע ממה שקורה שם בכל מה שקשור למפלגות החרדיות בעניין גיוס בני הישיבות. אך עכשיו לפני הבחירות הם מכרו לציבור שהם ילחמו למען לומדי התורה ושכל הבחורים ובני התורה לא יצטרכו ללכת לצבא ח”ו, וזה לא יאומן לראות איך הם נכנעו בבושם פנים והסכימו לכל הגזירות האיומות. כמעט לכל מה שאותו רשע ביקש הם נכנעו ונתנו לו כמעט הכל, אבל אותו הרשע הגדול גם לזה לא נכנע ורצה גם הדברים הקטנים האלו, ואני אומר להם מכאן: “תתביישו לכם”. תסתכלו איך אתם נראים ואיך הוא נראה.

“תראו איך הוא עמד על עקרונותיו ולא זז כלום, ואתם וויתרתם על כמעט הכל, והבעיה הגדולה היא גם על העתיד. הרי על הדברים האלו כבר הסכימו לוותר וכמו בכל משא ומתן לא מדברים על דברים המוסכמים שכבר הסכימו להם, ולכן המשא ומתן הבא יתחיל כבר מהנקודה הזו שהדברים האלו כבר מובנים מאליהם ולזה כבר הסכימו שזה לא בעיה, ועכשיו יתחילו לדבר על עוד ועוד, ולכן האחוזים והיעדים שכבר הסכימו עכשיו כבר לא ירדו, וגם הם לא נכנעו, רק לא על מי יחליט אם עמדו ביעדים. הם רצו שהממשלה תחליט.

“כולם יודעים מי הם הצדיקים הגדולים היושבים בממשלה ועל מי סומכים עכשיו, ואם אותו הרשע ישב בממשלה והוא לא הסכים עכשיו – למה שהוא ישנה את דעתו בעתיד? אבל לדאבוננו הם חייבים להשתחוות לפריץ, שאם לא יסכימו יפסיקו את צינור הכסף, וזה מאוד כואב לראות שאך לפני כמה שנים גם הם לא הסכימו לדברים האלו והם לא חשבו לרגע שזה יגיע למצב הזה, כי ככה זה הולך, שלב שלב, לאט לאט.

“אבל ב”ה הכולל שלנו (כולל עצי חיים) שלא לוקח תקציבים מהם ולא משתחווים לצלם ח”ו, כולם אברכים יראי השם וחייבים לתמוך בהם במיוחד”.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חקירה פלילית נגד גפני לחץ שלא לחקור רב ידוע מאנשי דגל התורה החשוד בפלילים...

    .

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב