האוניברסיטה העברית מעודדת “יוצאים בשאלה”?

המוסד האקדמי הנחשב יוצא ביוזמה חדשה והוא מציע לצעירים פליטי החינוך החרדי, מסלול לימודים שונה ומיוחד, בכיתות מעורבות – ורטון ממר”צ מברכת על כך “אני גאה לעזור לאותם אמיצים שבוחרים לשנות את חייהם ולהצטרף למדינת ישראל המודרנית”.

האוניברסיטה העברית ביוזמה חדשה, פותחת מסלול לימודים מיוחד לבוגרי החינוך החרדי, שמבטל את הצורך בתעודת בגרות לצורך לימודים לתואר אקדמי – הלימודים שיתקיימו בכיתות מעורבות, אינם מותירים מקום לספק.

בוגרי מערכת החינוך החרדי ובכללם גם היוצאים בשאלה, יוכלו בעוד כחודשיים, להתחיל מסלול לימודים שהותאם לצורכיהם. הסטודנטים ילמדו במכינה מיוחדת בה ישלימו את חומר הלימודים החסר להם והתלמידים שיעברו בהצלחה את המבחנים שיתקיימו בסוף לימודי המכינה, ימשיכו ללימודי תואר ראשון.

את המסלול המיוחד יזמו באוניברסיטה כדי לענות על הצורך של הצעירים שיצאו ממערכת החינוך החרדית ומעוניינים להשתלב במסגרת אקדמית וללמוד לתואר. מאחר וברב המסגרות החרדיות, אין לימודי ליבה שכוללים, מדעים, מתמטיקה ואנגלית, הם אינם יכולים להתקדם וללמוד לתואר אקדמי. על ידי התוכנית החדשה שהותאמה במיוחד לצורך זה, יתאפשר להוציא תואר אקדמי.

במכינה יתקיימו הלימודים, בכיתות לימוד מעורבות לבנים ובנות, כך פורסם בדפי המידע שהפיקה האוניברסיטה לשיווק התוכנית, מה שמוכיח כי למרות ההצהרה שהמסלול מיועד לבוגרי החינוך החרדי, הוא אינו מותאם להם ומיועד דווקא לאלו שנטשו את הדת או לכאלו שאינם מקפידים על ההלכות והנורמות הנהוגות.

במשך החודש הראשון ללימודים, הסטודנטים ילמדו במכינה אנגלית ומתמטיקה וירכשו מיומנות כתיבה ולמידה אקדמית. לאחר מכן, על ידי תוכניות העשרה מותאמות ירכשו מושגי יסוד במחשבה מדינית, מדעי הטבע, חשיבה היסטורית ועוד. לאחר מכן, ישתלבו הסטודנטים במסלולים השונים של המכינה הקדם אקדמית. בסיום מסלול זה ובהתאם לציונים אותם יקבלו יוכלו להירשם ללימודים גבוהים באוניברסיטה, זאת למרות שלא יהיו זכאים לתעודת בגרות.

חברת מועצת עיריית ירושלים, לורה ורטון ממפלגת מרצ, אמרה בראיון ל’ידיעות ירושלים’ כי היא מברכת על היוזמה “בעיניי מדובר בצעד חשוב למען יוצאים בשאלה, בוגרי החינוך החרדי מוצאים את עצמם בפיגור גדול שלא באשמתם כשהם יוצאים לעולם” טוענת ורטון ומאשרת בעצם, בדבריה אלו כי מסלול הלימודים החדש מיועד עבור ‘יוצאים בשאלה’ “אלה שיוצאים בשאלה נענשים שוב, כי עד עתה לא נהנו מכל מיני הטבות שעסקנים חרדים סידרו למקורבים להם. אני גאה באוניברסיטה העברית שהחליטה לנסות לתקן את המעוות ולעזור לאותם אמיצים שבוחרים לשנות את חייהם ולהצטרף למדינת ישראל המודרנית”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.