האזינו לדרמה – הגר”י עדס: “דורש גירושין חוזרים” וחושף: “הגט שנתתי לאשתי פסול”

הגאון המקובל,הרב יעקב עדס, גרם לסערה עצומה כאשר אמש(שלישי), אמר בשידור חי בתחנת הרדיו “קול ברמה”, כי הוא דורש גירושין חוזרים, וחשף כי כפי הנראה, אשתו נכשלה באיסור אשת איש, כי לדבריו: “הגט שנתתי פסול מאחר והוא נעשה בכפיה”.

הרב עדס גם שיחזר באריכות, את מה שקרה אצל מרן הגר”ח קניבסקי: “בשנת תשס”ה ביום טוב ראשון של חג הסוכות, התקבלתי אצל מרן הגר”ח, אחרי התפילה הוא ביקש מכולם לצאת ואני נשארתי, והוא אמר לי שהיו אצלו בשבת קודם שני אנשים, הם ידעו שאני מגיע, הם ביקשו שהוא יורה לי לגרש את זוגתי, ואמרו כי הוא לא ייתן לי להסביר, אמרתי, איך אפשר לעשות כזה דבר, ההלכה מחייבת לשמוע שני צדדים, הם התווכחו וראו שהם לא יצליחו להזיז את מרן הגר”ח מדעתו, אז הם רצו לעשות את זה אצל הרב אלישיב, שיעשה גירושין בלי לשמוע”.

“הם ביקשו שמרן הגרי”ש אלישיב יודיע לי, ידבר איתי, ירגיע אותי, להרגיל אותי לשינוי הזה בחיים, אני אמרתי להם שאני לא רוצה, אמרתי להם אסור לעשות את זה, וכי אצל הרב אלישיב מותר לעשות עברות?, גם הרב אלישיב לא התיר בשום אופן בעולם לעשות דבר כזה בלי לשמוע שני צדדים,אלא מה, כנראה יש להם איזה דרך לרמות שם, אינני יודע איזה דרך. אמרתי למרן הגר”ח שיעזוב את העניין”.

עוד חושף הרב עדס כי עסקנים שונים הרסו את שלום ביתו וכי זה לא היה משום שטענו שהוא נוהג בפרישות, הגר”ח ביקש ממנו שיכנס להגרי”ש שיכריע בעניינם. לסיום, אמר הגר”י עדס כי אשתו חיה עם איש אחר, ויש כאן אשת איש ממש גם לדעת מרן הגר”ח: “לגופו של עניין, כשנודעו לי כל השקרים, הבנתי שיש פה בעיה חמורה מאוד בכשרות הגט. כתוב בחזון איש שגט שניתן בגלל הוראה של רב והייתה לרב טעות בהוראה הגט בטל מן התורה, גם בגלל שזה גט מאונס וגם גט מטעות, הגט בטל מדאורייתא. הזדעזעתי כולי, פניתי לרבנים שפסקו כי חייבים לעשות גט שני, בלי גט שני בשום אופן אסור לה להתחתן, היא כבר התארסה ואני רציתי לתת לפחות גט שני, אז במקום שהם יתנו לי לעשות גט שני הם הלכו והסיתו את הרב אלישיב נגדי עד כדי כך שהוא אסר לעשות גט שני, באופן חריף מאוד מאוד, ואני פשוט שנים אובד עצות. יש פה איסור אשת איש”. מסיים בצער הרב עדס ואף מוסיף כי לא היה לו שום ברירה יותר לנוכח גל השמועות השקריות נגדו, לכן נאלץ לעשות מה שעשה ולחשוף את האמת המלאה והכאובה.

האזינו לגילויים המסעירים:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.