חיבוקים ונשיקות: יהודי תימן שבו הביתה (וידאו)

הגיע לסיומו גל העלייה האחרון מתימן שבמסגרתו הועלו בשנים האחרונות יותר מ-200 יהודים במספר מבצעי עלייה שנערכו בסיוע הסוכנות היהודית. כך נראה האיחוד בין המשפחות. { וְקַבֵּץ נִדָּחֵינוּ }

שעות ספורות לאחר העלייה הדרמטית של 17 יהודים מתימן לישראל, הגיעו חלקם למרכז קליטה – שם נפגשו עם בני משפחותיהם.

לאחר פעילות חשאית של הסוכנות היהודית, שנמשכה כשנה ובסיוע השירותי החשאי של ארה”ב הועלו הבוקר היהודים האחרונים לישראל.

הרב סלימן דהרי, שבא עם הוריו ואשתו עומד בראש הקבוצה, הוא  ופגש בלילה את ילדיו במרכז הקליטה. הרב הביא עמו ספר תורה עתיק בן כ-800 שנה שכתוב על קלף מעור בהמה והשתמר במשך מאות שנים:

דהרי סיפר כי הוא חלם להביא את הספר עמו לישראל – וכעת הגשים חלום.

הקבוצה שנחתה היום כוללת 12 יהודים מהעיר ריידא שבמחוז עומראן ועוד משפחה בת 5 נפשות מהעיר צנעא. אבי המשפחה שעלתה מצנעא הוא בנו של אהרון זינדאני ז”ל, שנרצח בהתקפה על רקע אנטישמי בשנת 2012. לאחר הרצח העלתה הסוכנות היהודית את אשתו וילדיו לישראל והביאה את גופתו לקבורה בארץ.

תימן 2

תחת הכותרת ‘מקצה תימן’, הגיע לסיומו גל העלייה האחרון מתימן שבמסגרתו הועלו בשנים האחרונות יותר מ-200 יהודים במספר מבצעי עלייה שנערכו בסיוע הסוכנות היהודית, נוכח מלחמת אזרחים במדינה והתגברות ההתנכלויות האנטישמיות. הקבוצה שנחתה הלילה כוללת גם את הרב השוחט של קהילת ריידא, שהביא עמו ספר תורה עתיק בן למעלה מ-500 שנה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. התמימות שלהם אורגת! ספר תורה מלפני 800 שנים?! אז זה פשוט יגנב להם בזמן הקרוב מאוספי עתיקות, חבל מאוד שהם לא שומרים את זה בשקט.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב