האירוע של הרב סורוצקין • שמחת כבוד התורה בצל המועקה בשל הקמת ממשלת הגזירות החדשה • סיקור מיוחד

העיתוי של להיכל כולל עטרת שלמה במודיעין עילית – בלילה בו הממשלה אמורה לחתום על טיוטת הסכם בין הליכוד בתינו ו’יש עתיד’, באה לידי ביטוי נרחב במהלך הערב.
מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן שליט”א שנאם מספר רגעים התייחס למצב. “אינני יודע אם אתם יודעים, אבל בימים אלו יש שלטון שרוצה רק לעשות רע לכלל ישראל…” פתח בכאב לב.
“הם רוצים – המשיך ראש הישיבה – לעשות הבדלים בין איש לאיש. לאיש זה יש דין כזה ולאיש זה יש דין כזה…” כאשר בדבריו עמד על כך כי מתחוללת כאן מלחמה על הרבצת התורה, ואין כמו מעמד מרגש כזה בחנוכת מבצר של הרבצת תורה, כחיזוק וזכות לתקופה קשה כזו.
מרא דאתרא הגאון רבי מאיר קסלר שליט”א טען שהערב יש לברך שתי ברכות. האחת “ברוך מציב גבול אלמנה” נוכח הקמת בית מדרש חדש ומפואר בארץ ישראל, והשנייה “בית גאים ייסח ה’ ” בכוונה לבית הגאים המקימים הערב ממשלה חדשה המבוססת כולה על יהירות והתנשאות כנגד כל הקדוש והיקר.
ראש העיר הרב גוטרמן התפאר בכך שקרית ספר היא מותג של עניות. וזו ‘תעודת הכבוד’ שלנו כפי שנאמר “הזהרו בבני עניים שמהן תצא תורה!…” “יש שריפה! – זעק גוטרמן – רוצים לשרוף אותנו חיים!… מי שמסתובב במסדרונות משרדי הממשלה רואה כיצד הם רוצים לשרוף אותנו. אך אנחנו נמשיך לקדש שם שמים בהקמת מוסדות תורה ביתר שאת ועוז”

הבשורה של הערב
הבשורה המרעננת הייתה שולחן הכבוד של אילי ההון הרבים שהגיעו מחו”ל לכבד את האירוע בנוכחותם. אחד מהם אף נשא דברים וסיפר שלפני כעשר שנים כאשר חרב הקיצוצים הונפה על הציבור החרדי, אירע משהו מעניין. הנדל”ן של ארה”ב נסק בצורה על טבעית, מה שיצר זרם תרומות אדיר מחו”ל לעניי הארץ. גם היום – המתיק סוד – מתחולל הפלא. כאשר הנדל”ן בחצי השנה האחרונה החל שוב לעלות. כנראה זו הכנה שמימית לגזירות הממשמשות ובאות חלילה.
דברים אלו מחזקים את רעיונו של הגרב”ם אזרחי שליט”א ממיטת חוליו שיש להקים בדחיפות קרן הצלה בו 10 מיליארד דולר כמענה נגד סכנת הקיצוצים של ממשלת לפיד-בנט בתקציבי הישיבות והכוללים.
אין ספק כי יהודי כמו הרב סורוצקין יכול לסמל כדוגמה ומופת למהפכה של ממש בתזרים התרומות מחו”ל ללומדי התורה.
ייתכן מאוד שבקרוב נזדקק לכך, אם לא יתחוללו ניסים ונפלאות…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.