האם ישראל מתכוונת לתקוף באיראן?

המחלה באיראן מתפשטת, וכבר יצאה משליטה

באיראן על פי המדווח הקורונה משתוללת ועושה שמות במדינה, גם ע”פ הנתונים הרשמיים מדובר בכמות עצומה: 44,605 בני אדם נדבקו בנגיף הקטלני וכ-2,898 מתו מהמגפה. העיתונאי צבי יחזקאלי בראיון ל-103FM התייחס לשלאלה האם זהו הזמן הנכון לתקוף באיראן נוכח מצבה הקשה: ”

הקורונה באיראן חושפת את החולשה של המשטר לטפל בתופעה ובמגיפה שהם לא התכוננו אליה. לפי הנתונים שיש בידינו כיום, ההערכה במערב היא שהמצב הוא פי 4 יותר חמור, ושהם הגיעו כבר ל־15 אלף מתים. עושה רושם שהמחלה באיראן מתפשטת, וכבר יצאה משליטה. זה מוביל אותנו לשאול האם איראן חלשה יותר עכשיו, ותראה שהשבוע קרה משהו שלא קרה כל ימי המגיפה. על פי פרסומים זרים כמובן, חיל האוויר תקף שוב בסיסים איראנים בסוריה. זה קרה מפני שיש הערכה ישראלית שאיראן חלשה יותר כרגע גם בגרורות שלה, גם בשלוחות שלה בלבנון ובסוריה. ישראל יודעת שאיראן עם קורונה היא איראן חלשה יותר”.

יחזקאלי מתייחס לאיבוד יכולת ההנהגה באיראן:

“איראן היא מדינה גדולה עם קרוב ל־100 מיליון אנשים כמעט ואין שם הוראות לציבור, לא של משרד הבריאות, ולא של ראש הממשלה באופן הדוק כל כך. השלטון דואג בעיקר לעצמו, בעוד שהמחלה הזו פגעה בעיקר בשכבות השלטון. האנשים מסתגרים ורוצים לבודד את עצמם. כל אחד דואג לעצמו. מעניין לראות שכשהביאו פעילי חיזבאללה, באו לרסס ולעזור להם, כי כוחות הביטחון האיראנים עסוקים בדיכוי מרד בצבא. איראן וכוחות הביטחון שלה עסוקים עד הקצה בלהחזיק את השלטון, ואפשר לומר שהקורונה היא איום על השלטון ולא אכפת להם כמה איראנים נפגעו או יפגעו מהדבר הזה”.

לסיום נשאל יחזקאלי,האם אתה חושב שכדאי לתקוף כרגע באיראן?

“אם היו שואלים מתי לתקוף באיראן הייתי אומר שזו הנקודה החלשה שלה, ואם מישהו חשב לתקוף – זה הזמן”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שטויות! זה אחוז זניח של חולים

    זה פחות מהאחוז השנתי של שפעת. המנגנון הצבאי האיראני מתפקד כרגיל.

    שונא הבלים |
    הגב