האם אחרי ההכרזה של לופליאנסקי – קרויזר ואיזק יועצי ברקת יתפטרו?

יממה לאחר שפרסמנו לראשונה כאן ב’קוקר’ לגולשים על שובו של אורי לופולאנסקי לביצה הפוליטית, ‘קוקר’ חושף את  הסיפור הכי חם בזירה הירושלמית הרותחת:

התסריט המסתמן: רוב הסיכויים שהפרקליטות תגיע איתו להסדר טיעון, ואז ללופוליאנסקי אין מניעה להתמודד, כי החוק לא אוסר להתמודד כל עוד אין קלון. לופוליאנסקי מכנס מסיבת עיתונאים, ומודיע באופן רישמי על כך שהוא מתמודד לראשות העיר ירושלים.

מי שתומך מאד בלופוליאנסקי הוא ח”כ יעקב ליצמן. דוברו של ליצמן הוא יעקב איזק, מי ששירת אותו במסירות במהלך כהונתו במשרד הבריאות ועדיין מדברר את ליצמן מעת לעת.

איזק משמש בין היתר כדוברו של ניר ברקת ויחד עם אברימי קרויזר נמצאים השניים בין הפטיש לסדן: מבחינתם הם היו מעדיפים כי לופליאנסקי יוותר על הריצה לראשות העיר ויעזוב אותם לנפשם, הוא ופינדרוס. דא עקא, שהשניים נמצאים במבוי סתום, וברגע שהמרוץ מתחיל – השניים צריכים להחליט באיזה צד הם.

לפניכם 3 תסריטים באשר לשניים:

תסריט 1: חוברים לברקת וסופגים עליהום כבד

איזק את קרויזר מודיעים לברקת כי הם בצד שלו ומתייצבים מאחוריו. איזק וקרויזר חוששים לאבד את משרתם, ובטוחים כי ברקת ינצח את הבחירות,  ולם השניים לא מודעים לכך כי הם הולכים לחוות את אחת הטראומות של החיים שלהם: פשקווילים המתנוססים ברחובות ירושלים, הפגנות ועימותים יהיו מנת חלקם,  ולקינוח: מכתבים מרבנים שקוראים לציבור לנדות ולהחרים אותם. צמד היועצים מרים ידיים ועורק לצד של לופליאנסקי ברגע האחרון. הסיכוים : אין סיכוי, לופוליאנסקי לא סופר אותם.

תסריט 2: חוברים ללופוליאנסקי

צמד היועצים המוכשרים, מבינים עניין וגולשים דרך קבע ב’קוקר’. הם קוראים את תסריט א’ ומבינים כי אין דרך אחרת, וברגע שהמרוץ מתחיל הם מודיעים לברקת כי הם משעים את שירותיהם עד לאחר הבחירות, ובנתיים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם לופוליאנסקי . סיכויים : מאד ריאלי.

תסריט 3:  סוכנים כפולים

איזק את קרויזר מבינים כי אין מנוס אלא לקמבן, לתמרן ולתחמן. הם מודיעים לברקת כי המצב סבוך, אולם בשל רצונם לשמור על מקום העבודה של הבוס הם נשארים לעבוד לצדו של ברקת. בינתיים, פותחים השניים ערוצים עם סנהדריה המורחבת (מקום מגוריו של לופוליאנסקי), ומשמשים כסוכנים כפולים עבור לופוליאנסקי. כך הם נהנים מכל העולמות: אם ברקת ינצח, הם תמיד יזקפו את זה לזכותם, מצד שני אם  יפסידו – הם ידרשו לפרוע את השטר תוך שהם ממשיכים לנופף בנאמנותם לבוס, מה שיבטיח להם חמש שנים נוספות בתפקיד. הסיכויים:  תסריט הזוי, אך היו דברים מעולם.

לסיכום: צמד היועצים של ברקת, ובעיקר איזק (קרויזר למעשה הוא כבר בלי תפקיד), שוברים את הראש  בימים אלו, ומקווים כי מעז יצא מתוק. בינתיים הם נמצאים בקונפליקט לא פשוט. יהיה מרתק לעקוב אחר התנהלותם של צמד היועצים הממולחים בפרשה המעניינת.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עדיף לופוליאנסקי על ברקת כי לופולינסקי הוכיח את עצמו בקנציה הקודמת

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. אין בושה עוד שני מושקה של הפריץ מענין כמה משלמים להם שהם מוכנים למכור כך את החרדים

    צאלמר |
    הגב