הבחור שעשה מנגל בגן סאקר בראיון ל”קוקר”: “לא מתחרט, המדינה לא תכתיב לנו מתי לכבד את זכרם של הניצולים”

הפיקניק של נחום ברנע ש”חגג” את יום השואה בשיסוי ובקיטוב כנגד הציבור החרדי, בכתבת ענק שפורסמה ב”עיתון של המדינה” חוללה סערה גדולה שהדהדה בכל קצוות הארץ.

בכתבה פורסם כי מאות חרדים ‘חגגו’ בגן סאקר בירושלים וערכו ‘על האש’ .”ערב יום השואה. גן סאקר בירושלים נראה כמו ברביקיו ענק של חרדים. עשן המנגלים מכסה את הכביש והצעירים צוהלים”…

כלי התקשורת מיהרו לעוט על הטרף שעלה בידם, ועמם שיתפו פעולה אריה דרעי והרב מצגר שמיהרו להצטרף למקהלת המגנים שהחלו בריקודי סוחפים של “מה יפית”.

אתר “קוקר” שוחח עם אחד הבחורים ראובן שהיה אתמול בגן סאקר ועשה מנגל עם החברים, “סבי שרד את התופת בשואה”, הוא אומר,” היינו 30 בחורי ישיבות חלקם מזרחונקים וחלקם חילונים “, הוא מתאר, “עשינו מנגל כי רצינו להחליף כוח לקראת זמן קיץ, אף אחד לא יגיד מתי לכבד את הנספים”! .מדגיש.

אני כל השנה, לומד פעם ביום משניות לזכרם, סבא רבה שלי היה בשואה, במקום לעמוד דקת דומיה ולשמוע סיפורים ברדיו אני עושה מנגל, עד שיש לי בין הזמנים אני רוצה להתאורר זה חשוב, אף אחד לא יכתיב לי מתי ואיך לכבד את הנספים, כפי שאנחנו לא מכתיבים להם .

ראובן לומד בישיבת גרודנא מספר כי היו גם בחורים מישיבת יסודות וישיבת קול תורה בירושלים.

ראינו את נחום ברנע מסתובב ומדבר, אבל לא חשבנו שיהיה כזה רעש תקשורתי, “קמתי בבוקר הייתי מופתע שסיפרו לי שהתמונה שלי מופיעה בכותרת של ידיעות אחרונות”.
“אני לא מתחרט” מדגיש בן שיחנו, “אני ימשיך לעשות גם בשנה הבאה מנגל ביום השואה ואיש לא יכתיב לנו מתי לכבד את זכרם של הנספים”. הוא מבהיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.