הבחירות בצפת: חרדי מול חרדי

הבחירות הסוערות בצפת – ראש בראש: שני מתמודדים חרדים לצד מתמודדים חילונים אחרים שרצים לכס ראש העיר

אם חשבנו שמערכת הבחירות בעיר צפת תהיה שקטה, התברר שטעינו: ברגע האחרון קפץ עוד מועמד חרדי לראשות העיר, וכעת יש ארבעה מועמדים לראשות העיר:

ראש העיר הנוכחי אילן שוחט, שלקח יועץ חרדי חב”דניק שייעץ לו לקראת הבחירות; שוקי אוחנה וסגנו הרב שלמה חדד, שנתמך על ידי הליכוד, דגל התורה ומפלגת יחד; המתמודד החרדי אלעזר לזר שקבל אתמול חיזוק בתמיכתו של שמעון אאוקי, שפרש מהמירוץ לראשות העיר והביע את תמיכתו בלזר, והמתמודד החרדי שנכנס למירוץ ברגע האחרון, נחמן גלבך, שנתמך על ידי אגודת ישראל, והחל הבוקר את קמפיין הבחירות שלו, שפורסם בין השאר בעיתון ‘המודיע’.

אמש העלה גלבך פוסט ראשון לדף הפייסבוק שלו, וכתב: “ראשית, הפייסבוק שעבורכם הוא המגרש הביתי והחלק החזק, אצלי זו הפעם הראשונה אפשר לומר ויחד אתכם אלמד להשתמש ברשת החברתית.

“הרשו לי לפתוח בבקשה אליכם; שעות קשות עוברות על העיר צפת, שעה אנו עומדים ליד מיטתו של איש החסד, הטוב והיקר, חיים שלום קעניג בן חיה הי”ו מתפללים לשלומו ולרפואתו. אנא מכם, העתרו בתפילה למענו שישוב במהרה לאיתנו הראשון.

“כמה כיף לקבל תמיכה ואהדה שכזו בהודעות פרטיות, מבטיח לחזור לכל אחד ואחת מכם ולדבר. אנחנו עובדים בכל המרץ כדי לנצח. הרחוב צמא לשינוי המיוחל.

“אני מגיע למערכה הזו ומציג פוליטיקה נקייה. עמודי הפייסבוק וקבוצות הוואטסאפ מלאים בהשמצות אישיות שקורעות את צפת לגזרים ובמצב בו היא נמצאת, אסור לתת לכך לקרות.

“אדרבה, אני מכבד את כל המועמדים, חבריי הם ואני מעריך את הרצון וההתמדה שלהם, אך יחד עם זאת חושב שלעיר צפת מגיע יותר. אני יכול להבטיח שהציבור הכללי, כן זה שנולד כאן, יקבל את כל מה שמגיע לו ומגיע לו המון.

“איני איש של מגזרים. מי שמכיר אותי יודע שיש לי חברים מכל הזרמים; חילונים וחרדים כאחד. נדאג כאן לכולם”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.