הבית ברחוב רשב”ם: “הגר”ח לא הביע תמיכה ברב לאו”

לאור פרסומים שהופיעו בתקשורת כביכול העניק מרן הגר”ח קנייבסקי תמיכה למעומד כלשהו, מבהירים בבית הגר”ח כי מרן שר התורה לא העניק שום גיבוי לשום מעומד. לא לרב לאו ולא לרב אליהו.

הדברים באו בעקבות העלייה לרגל למעונו של מרן שר התורה, הכל מתדפקין על פתחו ומבקשים את תמיכתו, אלא שמרן הגר”ח, ברוב חכמתו השכיל להבין מה עומד מאחורי הביקורים, ולא הביע תמיכה בשום מעומד.

אמש (ראשון) עלה רבה של צפת הרב שמואל אליהו למעונו של מרן  הגר”ח קנייבסקי יחד עם הרב קוק מרחובות, בניסיון לקבל תמיכה על חשבונו של הרב עמאר, בנוסף הביעו הרבנים בפגישתם את מורת  רוחם מדיל עמאר סתיו, ובשל כך חשבו לקבל את ברכתו לרגל המירוץ .

בבית הרב התייחסו גם לגבי ביקורו של הרב לאו והבהירו כי לא היה שום התחייבות וגם הוא לא קיבל תמיכה.

 ובנתיים בשיחה ל’סרוגים’ הרב אליהו טוען כי יש לו רוב מוחלט בגוף הבוחר, הרב טוען כי מקבל “תמיכה נלהבת” מהגר”ח קנייבסקי, ומצהיר: “אני ציוני גמור, ושייך לכולם”.

 גם בבית היהודי התייחסו לסוגיית הרב אליהו,  סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), סבור שסיעתו צריכה לשנות את עמדתה בסוגיית הרב הראשי הספרדי.

 הרב בן דהן מציין, כי בבדיקה שנערכה על ידי גורמים בסיעה התברר, כי במידה שרב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, יתמודד לכהונת הרב הראשי לישראל הסיכוי שלו להיבחר גבוה .

  “אני חושב שיש לרב אליהו סיכוי ואני חושב שהסיעה צריכה לשקול מחדש את זה בכל הרצינות, אני פועל בעניין הזה לא מהיום ולא מאתמול”, אומר הרב לערוץ 7 .

 “צריך להודות ביושר שישנם שני מכשולים גדולים בפני מימוש התמיכה ברב אליהו והכשלת חוק הרב עמאר. האחד הוא ההסכם הקואליציוני שם נקבע לבקשת הבית היהודי כי חוק הרב עמאר אכן יחוקק והשני הוא העובדה שראש הממשלה מעוניין בחקיקת החוק. “כשראש ממשלה מעוניין בחקיקת חוק יש לו הרבה כלים לדאוג לכך שהחוק אכן יחוקק”.

 הרב בן דהן מדגיש, כי “צריך למצוא את הדרך על מנת לגרום לכך שמועמדותו של הרב אליהו אכן תהיה מעשית”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.