הבלגן ב’תאגיד’: קריאות להדיח את מנכ”ל ‘כאן’

בעקבות התחקיר המדובר ב’הארץ’, לפיו הוצמדו כינויים בוטים לעיתונאים בכירים לשעבר ברשות השידור, גוברות הקריאות להדיח את מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ

בעקבות התחקיר שפרסם בסופ”ש עיתון ‘הארץ’ נגד תאגיד השידור ‘כאן’, עוד ועוד תגובות חריפות הצטברו בסוף השבוע, על הרשימות הדיסקרטיות וחוות הדעת הפוגעניות (“מיושן”, “מכוער”, “לא צייתנית”, “חולה על עצמו ברמות קשות”) על עובדי רשות השידור, חלקם עיתונאים ותיקים ומוכרים, במהלך סינון וקליטת העובדים לתאגיד השידור הציבורי, רשימות שנחשפו בעיתון ביום שישי.

איגוד העיתונאים פנה ביום שישי למועצת התאגיד, בקריאה להשעות מיידית את מנכ”ל התאגיד אלדד קובלנץ.

במכתב שנשלח מיו”ר הארגון יאיר טרצ’יצקי אל יו”ר מועצת התאגיד, גיל עומר, נכתב: “אנו מצפים שקובלנץ יושעה עד לבירור העובדות. אנו דורשים לקבל הבהרות בנוגע לשאלה מי עומד מאחורי ההערות הפוגעניות, מה השימוש שנעשה בקובץ וכיצד בכוונתכם לטפל בהתנהלות זו, ובטענות למכרזים תפורים ולהחלשת שומרי הסף של התאגיד”.

חלק מהעובדים ומהעיתונאים ששמם הוזכר בכתבה – המגיש אמיר אבגי (שבינתיים עבר לערוץ 20), עורכת “מבט” לשעבר יעל קשאני, אורן נהרי, דודו ויצטום, אמיר בר שלום ואחרים – הגיבו בעלבון ובכעס בחשבונות הפייסבוק שלהם, וכתבו תגובות חריפות במיוחד.

איבגי, למשל, כתב בתגובה על ההערה עליו כי הוא “מכוער”: “היי אלדד קובלנץ. היופי, כידוע, הוא בעיני המתבונן. אמא שלי תמיד אמרה שאני הכי יפה וזה הספיק לי. ואתה, אלדד, אחרי התחקיר הזה ב”הארץ”, מה אתה חושב כשאתה מסתכל במראה? מסוגל עדיין להסתכל בעיניים של העובדים שלך? בעיניים של הציבור שאתה אמור לשרת?”

מ”כאן” נמסר בתגובה: “הכפשות והשמצות הן לא דרכנו, לא כלפי פנים ולא מול קולגות ומתחרים. בתקופת ההקמה נעשה שימוש אך ורק במידע מקצועי ורלוונטי להליך. כל מידע אחר, המתואר בכתבה, לא היה רלוונטי בשום שלב בהליכי הגיוס וההקמה ולבטח לא במסמכים רשמיים של התאגיד.

“הליך בחירת עובדי ‘כאן'”, הוסיפו בתאגיד, “נעשה אך ורק במסגרות החוקיות (ועדות איתור) ועל בסיס שיקולים מקצועיים בלבד, וטעויות שנעשו תוקנו וטופלו. ‘כאן’ הוקם ומנוהל באופן נקי כפיים, מקצועי, תוך מתן כבוד לכל העובדים. רבים מהמוזכרים בכתבה הם מעובדי ‘כאן’ המקצועיים והמוערכים ביותר. אנו מצרים על עוגמת הנפש שנגרמה להם בעקבות הפרסום”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.