הגם השופט מישאל חשין בגזענים? • ה’מבקר’ בידיעה מפתיעה על דברי השופט הרם • טור מיוחד

ההתקפות על החרדים כבר הפכו לשיגרה, אבל את הערבים חשבתי שלפחות יהיה להם שכל לא לתקוף.
ולא היא. הבוקר שיגר לי חבר, דברים שהופצו ברשת בשם כבוד השופט מישאל חשין, אודות חובת השירות הצבאי (או האזרחי?) גם לערביי ישראל.
לא האמנתי, ושפשפתי את עיני בתימהון גובר והולך, (ועדיין איני בטוח שלא מדבר בזיוף מרושע לקראת פורים שנועד להכפיש את חשין), אבל מרגע לרגע התחוור לי שכל הדיבורים על עדינות ואצילות הנפש של יושבי “הכס השיפוטי הקדוש”, שבעטיה הם נוטלים לעצמם חבילות שמנות של כסף בסוף כל חודש (שלא לדבר על פנסיה והטבות לאינספור לכל החיים), ושכרם הוא הרם ביותר בין מקבלי המשכורות הממשלתיות במדינה – הכל תחמנות גסה וזולה.
גם הכבוד שמוכן השופט הנכבד להעניק, באותו מאמר דוחה, לתרבות הערבית ולדתה, ולמנהגיה הייחודיים והנבדלים של העדה, התברר לי עד מהרה כמס שפתיים ידוע, ושמא יש לומר: צבוע, לפני הנחתת המכה ולצורכה בלבד.
השופט מגלה פרצוף ימני קיצוני, גזעני במיוחד, כשהוא קובע בעצם – אוי לאותה גזענות מבישה – כי לדעתו, ערבים שאינם משרתים בצה”ל אינם אמורים לקבל תקציבי מדינה ורשות מקומית (!!!), אינם אמורים לבחור לכנסת ולרשויות מקומיות (!!!), אינם אמורים לכהן ברשויות מקומיות (!!!) אינם אמורים להיבחר כחכי”ם (!!!) אינם אמורים לשמש כפקידים במערכות המימשל (!!!), ושיא השיאים של השיפלות – אינם אמורים לזכות לשירות ברשת הבריאות הממלכתית!!!
אם הערבים רוצים לזכות לכל אלו, קובע כבוד השופט המלומד, הרי שבלשונו, “אין הם כאותם אסקימואים החיים את חייהם במרחבי הקרח”, ועל כן יש לחייב אותם בשירות צבאי.
ירצו – ישרתו. לא ירצו – יילכו המה אל שדות הקרח וייעלמו מהמרחב הציבורי ומעיניו העדינות והמפונקות של כבוד השופט.
ומסכם כבוד השופט המלומד והחרזן: “היכול מי להעלות על דעתו – בכנות ובאמת – כי בני אותה עדה – והם רבבות רבבות – לא ישרתו כלל בצבא?… כי ייהנו מהטבות כספיות של הכלל; אך את תרומתם לכלל לא יעלו? השאלה שאלה והתשובה בה”.
** ** **
אודה על האמת, הייתי המום. ששופט נכבד ידבר בצורה כזו, כאילו לא למד דבר מימיו על אודות אנושיות וזכויות האדם? שופט ישראלי האמון, לפחות לכאורה, על יכולת הכלה וסובלנות רגשית – ידבר ככה? הייתי בטוח שמדובר בזיוף לקראת פורים.
ועוד משהו שהפתיע אותי: העובדה שהחברים של השופט לא העירו לו על הנימה המיליטריסטית והפטרונית הגסה. הרהרתי לעצמי שזה מן הסתם ענין של זמן, עד שהאליטה השמאלנית הכוללת את אושיות התרבות הישראלית, תעשה ממנו סלט ותגרוס עד דק את עצמותיו של השופט הימני-קיצוני הדוחה.
אבל הם נדמו.
מה קרה, אתם שואלים?
אה, מסתבר שטעיתי, חברים יקרים.
כבוד השופט לא תקף את הערבים היקרים, יבורכו מן-א-ללה. להם הוא מפרגן חיים טובים מכל הלב. להם מותר לבחור ולהיבחר לכנסת ולרשויות המקומיות. להם מותר לקבל תקציבים, למרות שלא שירתו בצבא הציוני. אפילו את האשפה יפנו להם! ואם רק יבקשו, כבוד השופט לבטח גם יטרח ויחבר עבורם לתפארה מיכתמים עבריים בנוסח ערבי ספרותי מליצי. אותם הוא אוהב, כנראה. מאד.
חשין תקף רק את החרדים.
כעת הכל מובן.

(וסליחה ממי שנפגע מהטריק הספרותי שנועד להמחיש את האבסורד)

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למצדיק שכתב אחריי
  המבקר צודה בכל מילה – מה הם דברי חשין אם לא הסתה מנובלת?- שום מילים לא יתארו את הנבוזת הזאת להרפס לערבים ולשנוא חרדים

  איש ירושלמי |
  הגב
 2. תשמעו קוקר הנכבדים.
  המבקר מביא ידיעות שמרבות שנאה אני עובר מדי פעם על מה שהוא כותב כאדם חרדי הוא כותב לא פחות טוב מרבלין ובלום אבל פחות שנאה לא תזיק

  מצדיק |
  הגב
 3. חבל שחרדים מכבים את הזופט הזה – איש שמסית בלי הפסקה – מתאמץ לקיים בהידור רב שנה ופירש קשה מכולם – נדמה לי שכתב ספרי זימה ותועבה “אירוטיקה” והתגאה בהם – תבדקו אני לא אחראי אבל זה התפרסם בנט לפני שנה
  השיבה שופטינו כבראשונה – השם ירחם.

  איש ירושלמי |
  הגב
 4. הכותב נוגע בנקודה כאובה מאד והיא השאלה איזה אחים אנחנו והאם אנחנו בכלל אחים
  הערבים נחשבים לאויב המדינה ולכןם לאמגייסים אותם אפילו לשירות אזרחי
  אבל האם האונס של חרדים להתגייס – – האם זה נובע מאהבת חרדים? או אולי מתנהגים כלפי אחים יותר גרוע מאשר לשונאים?
  הרי ה ם יודעים שחרדים לא יתגייסו בגלל עקרונות לא פחות חשובים מאלה שיש לערבים
  מדוע השנאה הזאת?
  אני כבת לניצולי שואה לא ציפיתישבמדינההזאת יהיה כל כך הרבה שנאה וצרות עין ורוע לב

  חיה

  חיה |
  הגב
 5. חולה עליך המבקר חביבי!!!!!
  אין עליך!!!!!
  כמה שזה נכון!!!!!!!
  ענקקקקקקקקקקקק!!!!!!

  אבי הכוכב |
  הגב