הגר”א שטרן הורה: הכשר מהדרין ירושלים – “יבול נכרי” בלבד

בלשכתו של הגר”א שטרן מבהירים כי מתן שימוש ב”היתר מכירה” למסעדות ובתי עסק בכשרות מהדרין לא עמד על הפרק. בלשכה מוסיפים כי “צרכני כשרות מהדרין י-ם הם בעיקר בני הציבור החרדי. המטרה היא שציבור זה יוכל להמשיך לאכול בהן”

רבני ירושלים, הגאון רבי אריה שטרן והגאון רבי שלמה משה עמאר, שליט”א, סכמו בימים האחרונים כי הנהלים הקיימים בדבר שנת שמיטה בנוגע לכשרות מהדרין ירושלים יימשכו כפי שנהגו בירושלים עיה”ק עד עתה וכי בתי עסק הנהנים מכשרות זו ימשיכו במסורת הקיימת בירושלים וישתמשו בפירות וירקות של “יבול חו”ל” בלבד. היום, לאחר שנפגשו הרבנים עם ראשי המחלקות, הגר”א שטרן מסר הוראה זו של רבני ירושלים לראשי מחלקת הכשרות.

בלשכתו של הגר”א שטרן מבהירים כי מתן שימוש ב”היתר מכירה” למסעדות בכשרות מהדרין ירושלים לא עמד על הפרק. בלשכה מוסיפים כי “צרכני כשרות מהדרין ירושלים הם בעיקר בני הציבור החרדי. המטרה היא שהציבור החרדי יוכל להמשיך ולאכול במסעדות בכשרות מהדרין ירושלים. לפיכך, בכוונת הרבנים של ירושלים רק להוסיף ולהדר במהדרין, באופן המתקבל על כל הדעות בתוך הציבור החרדי, ספרדים ואשכנזים כאחד”.

בתוך כך, הוחלט כי בנוגע לכשרות הרגילה של רבנות ירושלים המשרתת את בני הציבור הדתי לאומי והחילוני בעיר, ינהגו כפי שנהגו כל רבני ירושלים בעבר, ובכללם, הגאון רבי צבי פסח פראנק, הגאון רבי בצלאל ז’ולטי, הגאון רבי שלום משאש, והגאון רבי יצחק קוליץ, זצוק”ל, ובכלל זה כפי שהורה הגרי”ש אלישיב זצוק”ל להביא לירושלים ‘היתר מכירה’ מחוץ לעיר. על כן, רבנות ירושלים תיתן הכשר ע”פ היתר המכירה אך בהקפדה יתרה שהמכירה נעשתה כדת וכדין וכי העלים יהיו נקיים מחרקים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.