הגר”ג זעק: “רוצים לגזור עלינו גזרות שמד”

נשיא מועצת גדולי התורה ראש הישיבה הגרי”ג אדלשטיין שליט”א בכנס הבחירות שהתקיים אמש במעונו • יש הסתה גדולה מאוד נגד הציבור החרדי • רוצים לגזור גזירות שמד • החילונים מושפעים מההסתה בתקשורת • סכנה גדולה שיהיה למסיתים הרבה נציגים בכנסת • אלו שיש להם טענות ודרישות על הנציגים זה חשבונות אישיים, אם לא יצביעו יהיה יותר גרוע • מי שמצביע ג’ מכריז משה אמת ותורתו אמת •

בנאום דרמטי אמש שלא נראה כמותו, נשא הגרי”ג אדלשטיין שליט”א את משא פתיחת מערכת הבחירות של יהדות התורה ודיבר דברים נוקבים וחריפים ביותר על הסכנה הגדולה בה נמצאת היהדות החרדית אל מול ההסתה הגוברת בתקשורת נגד הציבור החרדי.

ביטוי נדיר וחריף ביותר שלא נשמע מעולם מפיו של ראש הישיבה הגרי”ג במהלך הכינוס: “רוצים לגזור עלינו גזרות שמד”. ראש הישיבה הסביר כי החוקים החדשים בנושא הגיור והשבת הם להעביר על דת ממש, וכן ביטול התקציבים לחינוך זה ימנע את המשך החינוך על פי התורה בארץ ישראל.

לאחר מכן התייחס ישירות לטענות שנשמעות בחלק מהציבור על הנציגים של יהדות התורה שלא קיימו בקדנציה האחרונה את הנדרש מהם, ועל כך אמר ראש הישיבה: יש כאלה שיש להם טענות, יש להם דרישות והם לא מקבלים את מה שמגיע להם – אז זה חשבונות אישיים! עוד הסביר ראש הישיבה כי “זה לא סיבה שלא להצביע, ואחרת מה? אם לא יצביעו הרי זה יותר גרוע, אז יש גזירות איומות!”

לסיום אמר ראש הישיבה כי מלבד כל זאת הרי עצם ההצבעה ליהדות התורה היא קידוש השם: “כל אחד שמצביע לג’ הוא מכריז שמשה אמת ותורתו אמת, והשם הוא האלוקים”.

המשא המלא:

כפי שידוע, שאמרו את זה בקיצור, שהיום יש הסתה גדולה מאד נגד הציבור החרדי, ורוצים לגזור גזירות, גזירות על שמירת שבת, על חינוך, גזירות להעביר על דת, גזירות להעביר על דת, גזירות שמד, ויש תעמולה גדולה בתקשורת בציבור [הכללי], וזה סכנה גדולה, כיון שיש הסתה גדולה – ההסתה משפיעה ויש הרבה מושפעים, הציבור החילוני הוא יותר מהציבור החרדי, והם מושפעים מההסתה, אז זה סכנה גדולה שהם יצליחו בבחירות להכניס נציגים לכנסת הרבה, זה סכנה בשבילנו.
ולכן העצה המעשית היא להוסיף מצביעים לכנסת שיהיו נציגים חרדים מה שיותר, ומה שפחות מהמסיתים, זה העצה היחידה, אחרת זה דבר מאד מסוכן, כי יש מטרה גלויה והם מצהירים את זה ורוצים לגזור גזירות, גזירות על חילול שבת וגזירות על חינוך, למנוע חינוך ולמנוע תקציבים על חינוך, ובלי תקציבים אי אפשר להתקיים, לכן זה ממש הכרחי מאד כדי למנוע את הגזירות האלה, [להוסיף] מה שיותר מצביעים, כל אחד בחוג שלו להשפיע שיצביעו בבחירות לג’.
אפילו אם יש כאלה שיש להם טענות, יש להם דרישות והם לא מקבלים את מה שמגיע להם, אז זה חשבונות אישיים, אבל זה לא סיבה שלא להצביע, ואחרת מה? אם לא [יצביעו] הרי זה יותר גרוע, אז יש גזירות איומות! אז אין ברירה אחרת רק להצביע בשביל המפלגה ג’, שזה יהדות התורה והשבת, זה העצה היחידה, מה שיותר להשפיע, כל אחד בחוג שלו איפה שהוא יכול להשפיע, וגם להשפיע על משפיעים, אם מכירים אחד שיכול להשפיע צריך להשפיע עליו שהוא ישפיע, זה הדרך וזה החיוב שאנחנו חייבים.
חוץ ממה שזה קידוש השם, קידוש שם שמים, שמכריזים, כל אחד שמצביע לג’ הוא מכריז שמשה אמת ותורתו אמת, והשם הוא האלוקים, זה ההכרזה, אבל חוץ מזה, זה גם נוגע למעשה, למנוע את הגזירות אז העצה היחידה היא להוסיף מצביעים, ולהשפיע כל אחד על מה שהוא יכול להשפיע שישפיע, בעזרת השם אז השם יעזור באמת שנזכה לזה למנוע את הגזירות.
*

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איך תדע אם רגליך עמדו על הר סיני?

  אל תפסיד את השעות? ימים חדשים ושנים וכל החיים שלך בשטויות
  היום שלך יקר מאוד היזהר שלא תפסיד.
  המתנה הגדולה ביותר שתעניק לנשמה שלך.
  השעון מתקתק. נצלו את הזמן היקר מכל- היום!!-אל תחכה למחר.
  כיצד תינצל מעונש הגלגול לעולם הזה?
  אפילו אם גמרת כל הש”ס 101 פעמים עדיין תצטרך לחזור בגלגול לעולם הזה ללמוד את תורת הסוד.

  לחץ כאן :http://www.israel613.com/EREVRAV1.htm

  דעת |
  הגב