הגר”ד יוסף: “צר לי על המקורבים לגדולי ישראל שהטעו אותם”

הגאון הגדול רבי דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, העניק הערב ראיון ל’המהדורה המרכזית’ עם משה גלסנר והזהיר את ציבור המתפללים מפני תפילה במניין בכל רחבי הארץ

הגאון הגדול רבי דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, העניק הערב ראיון ל’המהדורה המרכזית’ עם משה גלסנר והזהיר את ציבור המתפללים מפני תפילה במניין בכל רחבי הארץ. “אין הבדל בין ב”ב לירושלים, הסכנה אותה סכנה. גם בירושלים לא לקיים מניינים, גם לא בשטח פתוח. במציאות, הציבור לא נשמר ונזהר ולא עושה את זה לפי ההוראות של משרד הבריאות.”

חבר המועצת קרא לציבור להישמר, “אני קורא לציבור לשמור על נפשו. אחרי התייעצות עם מומחים סגרתי לפני שבועיים את הכולל, מתוך כאב עצום ודמעות. הייתי לבד, היו שביקרו אותי, איך אני נותן הוראה להתפלל ביחיד. אנשים פעלו מתוך רגש. אני אומר: חבל שהייתי לבד, אם היו פועלים כמוני – אולי היינו במקום אחר.

הרב דוד יוסף תקף את המקורבים היושבים בחצרות שהטעו את גדולי ישראל,”צר לי על אותם אנשים שקרובים לגדולי תורה שלא מביאים להם את המציאות הנכונה. או שהם בעצמם יודעים או שמתרשלים בזה. יש עכשיו הוראה של כל גדולי התורה להפסיק את כל המניינים, מי שלא עושה כן – דינו חמור מאוד, כשל רודף.

כן קרא בדבריו לציבור,”צריך להלשין על מי שמקיים מניינים או צריך להיות בבידוד. להתקשר למשטרה, לא להסס. מדובר פה בפיקוח נפש. כל יהודי שמונע בימים כאלה תפילה בציבור – שלא יהיה בליבו חשש, הוא עושה מצווה ‘ואהבת לרעך כמוך’ ומציל נפשות מישראל”?

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תצרח תצעק ותתעלם ממכלוף גדול הרמאים שרימה אביך מרן ע.ה

    והביא לאוסלו הדמים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב