הגר”ח קנייבסקי הורה למנהל הת”ת: “אל תחתום על התקנות”

מנהלי מוסדות הפטור חותמים בימים אלו על התקנות החדשות שמחייב אותם בין היתר להיות כפופים למשרד החינוך, אחד מהם עלה לבית ברחוב רשב”ם והופתע לשמוע כי הגר”ח מתנגד לתקנות

בימים אלו משרד החינוך אוכף את התקנות החדשות במוסדות הפטור המסדירות את ההוראות והתנאים לקבל מעמד של מוסדות פטור.

מנהלי מוסדות הפטור חותמים בימים אלו על התקנות החדשות שמחייב אותם בין היתר להיות כפופים למשרד החינוך. למעונו של מרן הגר”ח קניייבסקי עלה בחודש האחרון מנהל מוסדות “קדושה ומנוחה” בבית שמש, וביקש להיוועץ עם מרן שר התורה. “האם אני אמור לחתום על התקנות?”, שאל מנהל המוסדות שהבהיר לגר”ח את ההתערבות של משרד החינוך בתכנים. “אל תחתום” הורה הגר”ח, והוסיף כי אם יש לו “אמונה וביטחון הוא יכול לסמוך כי משמיים ידאגו לתקציב.”

יש לציין כי מדובר בהוראה פרטית, וברבים מורה הגר” שיש לחתום על התקנות.

בחורף האחרון, שר החינוך נפתלי בנט חתםעל תקנות חדשות המסדירות את ההוראות והתנאים לקבל מעמד של מוסד פטור והסדרת התנאים להפעלתו. זאת לאחר תיקון לחוק שנעשה בתשע”ו (2016) ע”י המפלגות החרדיות, המסדיר את המשך תקצוב המוסדות הנ”ל ומאפשרות עצמאות פדגוגית רחבה.

מאחורי גיבוש הניסוח הסופי עמד סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש עם צוות לשכתו, בשיתוף עם הרב שלמה ברילנט מנכ”ל איגוד מוסדות הפטור ופקידי משרד החינוך והמשפטים שעמלו במשך תקופה ארוכה על התקנות, בהדרכת ובהכוונת ועדת החינוך של מועצות גדולי התורה.

לפני שנה הביעו זעזוע רב אנשי איגוד מנהלי התתי”ם מכוונת משרד החינוך לשנות את תקנות הרישוי עבור מוסדות חרדים חדשים – מהלך שיעניק למשרד החינוך את השליטה על תכני הלימודים במוסדות החרדים החדשים שירשמו במשרד החינוך.

במכתב ששיגר מזכ”ל איגוד מנהלי התתי”ם שלמה ברילנט לסגן שר החינוך מאיר פרוש, הוא מתריע בפני הכוונה לשנות את התקנות של משרד החינוך בטענה שזה נוגד את מהות מוסדות הפטור.

במכתב ששלח שלמה ברילנט, לפרוש הוא מדגיש את כל התקנות החדשות בהם תוכניות הלימודים שייקבעו על ידי משרד החינוך,בין היתר: עובדי ההוראה יצטרכו אישור מקצוע, יהיו תקנות בנוגע לסילוק וקבלת תלמידים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מתי הורה ברבים שכן? על מי אתם עובדים?

  למה אתם משרתים את רצון אנשי הבית ולא
  רצון מרן שליט”א?

  משה |
  הגב
 2. היכן מרן רב חיים מורה ברבים??? יש מקור?? או שהמקורבים כך מפיצים?

  אנשי החצר עושים צחוק מהרבנים וחבל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב