הגר”ח נרתם להצלת ביהכנ”ס ‘הליגמן’

בצעד נדיר הגיע הערב הגר”ח קנייבסקי לעודד את המגבית שנערכה בבית הכנסת ‘הליגמן’ עבור הצלת בית הכנסת מידי נושיו {הקרב על בית הכנסת}

המאבק להצלת בית הכנסת ‘הליגמן’ בבני ברק: גדולי ישראל יוצאים מגדרם למען הצלת בית הכנסת. כפי שפורסם לראשונה ב’קוקר’ בית המשפט הכריע, כי על עמותת בית הכנסת הנוכחית לפצות את היורשות של מקים בית הכנסת בכמה מיליוני שקלים ואילו בית הכנסת לא ייהרס אך יחד עם זאת עמותת בית הכנסת תחויב לפצות את יורשותיו של ‘הליגמן’ בכ-3 מיליון שקלים.

מרבית הסכום נאסף על ידי מתפללי בית הכנסת וידידיו במהלך החודשים שחלפו, אך יחד עם זאת נותרו עוד קרוב למיליון שקלים, כאשר היעד הסופי שהקציב בית המשפט הולך ומתקרב.

בצעד נדיר הגיע הערב (מוצ”ש) הגר”ח קנייבסקי לעודד את המגבית שנערכה בבית הכנסת ‘הליגמן’ בהשתתפות רב בית הכנסת הגאון רבי אברהם ישעיהו קרליץ ומתפללי בית הכנסת, הגר”ח שהה במקום כמספר דקות ובירך את ראשי המגבית בברכת הצלחה.

בשיחה עם ‘קוקר’ אומר גבאי בית הכנסת כי המתפללים נרתמו כולם לטובת ‘קרן’ מיוחדת שהקומה לצורך גיוס הסכום הנדרש לפיצוי היורשות, “את הניצחון האמיתי השגנו בכך שבית הכנסת יוותר על כנו ולא הוצרכנו להגיע למחוזות מבישים של הריסת בית כנסת חשוב ומרכזי בלב בני ברק”. אמר.

ל’קוקר’ נודע כי בימים הקרובים תוקרן מצגת ייחודית מחוץ לבתי הכנסת והיכלי התורה בעיר בני ברק בה ייקראו גדולי ישראל להירתם למגבית להצלת בית הכנסת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.