הגרמנים יצאו לרחובות: “נאצים החוצה”

בעקבות כניסתה של מפלגת ה-AFD הקיצונית לפרלמנט לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה – יצאו לרחובות אלפי מפגינים בברלין ובערים נוספות ברחבי גרמניה

בתום ספירת הקולות עולה כי המפלגה הדמוקרטית בראשות מרקל זכתה ב-33% מהקולות, בעוד מפלגת הימין הקיצוני AfD גרפה לא מעט קולות והיא המפלגה השלישית בגודלה בגרמניה עם 12.5% מהקולות.

בנאום הניצחון שלה הודתה מרקל כי היא ציפתה לתוצאה טובה יותר “אך אסור לנו לשכוח שזה עתה השלמנו תקופת חקיקה מאתגרת. אני שמחה שהשגנו את היעדים האסטרטגיים של קמפיין הבחירות שלנו”. עוד אמרה כי “אנחנו המפלגה החזקה ביותר, יש לנו את המנדט לבנות להקים את הממשלה הבאה – ולא יכולה להבנות קואליציה נגדנו”.

בשל עליית מפלגת הימין הקיצוני, מרקל תתקשה להרכיב קואליציה יציבה. בעקבות כניסתה של מפלגת ה-AFD הקיצונית לפרלמנט לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה – יצאו לרחובות אלפי מפגינים בברלין ובערים נוספות ברחבי גרמניה. המפגינים תלו שלטים עליהם התנוסס הכיתוב “נאצים החוצה” ו”זו לא המפלגה שלי”.

במפלגה הנאצית הקיצונית בירכו על ההישג . “פעם ראשונה שנכנסה מפלגה שמרנית לצד המפלגה הנוצרית של מרקל”, טען אחד הפעילים. “אנחנו זכינו בקולות כי מרקל הלכה שמאלה מבחינת הפליטים, אנחנו מילאנו את הואקום”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.