הראב”ד: “נשים מתפתות לעבוד יחד עם חופשיים”

בשיעורו השבועי של הגר”מ שטרנבוך ראב”ד ירושלים התייחס בין השאר עורר על רצועות התפילין הפסולות שהתגלו לאחרונה, שילוב החרדים בשוק העבודה החילוני, המצב הבטחוני, קבורה בקומות.

בשיעורו השבועי של הגר”מ שטרנבוך ראב”ד ירושלים התייחס בין השאר עורר על רצועות התפילין הפסולות שהתגלו לאחרונה, שילוב החרדים בשוק העבודה החילוני, המצב הבטחוני, קבורה בקומות.

בתחילת דבריו התריע מרן הגר”מ שטרנבוך שליט”א על מגמת שילוב החרדים בשוק העבודה החילוני,  “לדאבוננו” – אמר הגר”מ שטרנבוך “ישנם אנשים ונשים שמתפתים לעבוד יחד עם חופשיים תמורת משכורת גבוהה, ואינם יודעים שאפילו רק עם המגע עם הרשעים לכשעצמו כבר מזיק מאוד”.

לאחר מכן המשיך הרב שטרנבוך ומחה כנגד קבורה בקומות שהונהגה לאחרונה בכמה מקומות, ופסק כי היות שבקדמונים מבואר שתיקון הקבורה הוא דווקא בקרקע, לכן צריך לדאוג שיקברו כדין בקרקע דווקא.

בהמשך דבריו התייחס הגר”מ שטרנבוך שליט”א על אודות המצב הבטחוני, והתבטא: “בזמנינו ישנם שבוטחים לשוא באומות העולם שלא ירעו לנו, אבל באמת אין מקום לבטוח בהם, כי  הם מסוגלים לכל דבר, שהרי אין להם יראת שמים, ויש לנו לסמוך רק על הקב”ה לבדו שהוא באמת יכול להושיע אותנו”.

בסיום דבריו עורר הגר”מ  שטרנבוך שליט”א והתריע על רצועות התפילין הפסולות שהתגלו לאחרונה, הגר”מ שטרנבוך שליט”א אמר: “בשנה האחרונה נמכרו בארץ ובחו”ל רבבות רצועות של תפילין עם הכשר שכעת נתברר שהם פסולים לגמרי, וכבר נתפרסם פסק הבד”ץ בעיה”ק ושאר הרבנים בארץ ובגולה שהם פסולים לגמרי, ומצווה רבה לפרסם העניין בכל תפוצות ישראל, כי רבים נכשלו וביטלו לדאבוננו מצוות תפילין”.

למעשה, הורה  כי אלו שקנו רצועות תפילין בשנה האחרונה עליהם לבדוק את הרצועות אם הן כשרות.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לפי רוב הפוסקים חוץ מהרב הריפרמי אסור לחפור קברי ישראל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כמו בגוואטמלה המקום: של מנהיגי כת לב “לא” טהור דהיינו לב טמא נמצאים שם זה מקום מיוחד של שמד כמו הכת של ארז ונחמן אלברנז ושלמה ימ”ח. ארז שלמה הלבראנץ “תחת מסווה האדמו”רות עשה מעשים נוראים מאוד, מאוד, אשר כל שומע תצילנה שתי אוזניו”. במסמך שהופץ בחסידות סאטמר נכתב כי הוא “נכשל בעוון עריות בפועל, גזל בחורים ובנות מחיק הוריהם וניתקם מהם אחת ולתמיד”. נטען כי הוא “הכה הרבה פעמים אפ’ אשתו בלי חמלה, וגם את נשי חסידיו במו ידיו, ומסביר שזה מוציא כוח הטומאה שבהן ומכניס את הקדושה”שלו!!!

  שלמה “ארז” הלבראנץ ובנו המשומד-המסיונר “נחמן” ימ”ח עומדים בראש כת קטנה ושנויה במחלוקת, הנקראת “לב לא טהור”. זו קהילה קנאית ובדלנית ומיני ג”ע וכו’, הנמצאת בשוליים הקיצוניים ביותר של העולם החרדי המסיונרי. ארז ונחמן הלבראנץ וחסידיו בוודאי ישמחו להגדרה; ההחמרה, או הדבקות כלשונם, עומדת בלב חיי הכת. גם למילה קיצוניות אין אצלם קונוטציה שלילית, להיפך. במובנים רבים מדובר באידיאולוגיה, כזו שאינה מתערערת גם מול גלים של ביקורת והשמצות. ל נשות הקהילה, החל בילדות בנות 3, מכוסות מכף רגל ועד ראש בשאל, מעין גלימה שחורה וארוכה. רדיד שחור מכסה על ראשן. רק פניהן, מהמצח ועד הסנטר, גלויות. בישראל הן זכו בשל כך לכינוי “נשות הטאליבן”

  זה כאל כת מסוכנת ואל העומד בראשה כאל גורו, הפועל בטכניקות של שטיפת מוח על חסידיו. הכת מכונה על ידיהם “לב טמא” או “כת השבתאים” וארז הלבראנץ הוא “משיח שקר” ו”שבתאי צבי של זמננו” המשומד הידוע. בפשקווילים ובחוברות המופצים בעיקר ברחוב החרדי מסופר שחברי הקהילה ממשכנים את “כל” רכושם, את עצמאותם ואת נשמתם בידיו. “כולם, ממש כולם בלי יוצא מן הכלל, הם כעבדים לפניו, ומצווים לשקר ולכזב ככל הצורך, כדי להשביע תאוותו ורצונו (גם המיני) של ‘הרבי'” המסיונר, נכתב בכמה מהפרסומים. מתנגדי לב לא טהור גם טוענים כי ארז ונחמן הלבראנץ, ושליחיו, מכים חסידים חוטאים ואת נשותיהם בפריצות גמורה בלי בגדים וכו’. הם טוענים כי נערות בקהילה נישאות בגיל צעיר ובניגוד לחוק. הם גם מייחסים לרב ולחסידיו ריבוי נשים, ניצול מיני והתעללות בקטינים.

  ההיטלר הידוע כ-נחמן, התפוח לא נפל רחוק מהעץ – זעקת העשוקים עולה עד השמים – חלאות שכמוכם.
  המנהיג הכת שאומר שהוא ה”רבי” הקיבוצניק הממען הרשע אדון שלמה ארז הלברנס ימ”ח הזה, הוא חולה נפש ממש שצריך לשבת בכלא עם מעקב פסיכיאטרי צמוד. לזכור, שהרבה מנהיגי כתות אוהבים לאבחן אנשים כחולי נפש בגלל שאלו מנסים לחלוק על חוקי הכת. בכל הכתות קיימת התעללות נפשית ברמה של “אתה אפס ויש בך את כל הרוע בעולם.” אבל במקרה הזה מדובר גם בהתעללות פיזית בצורה זוועתית וקיצונית ובילדים במין!!!, שזה אפילו עוד יותר נורא מכל קבוצה קיצונית אחרת. בעצם אסור להתסתכל על פרצוף הנחש הגרמני הנעצי “נחמן ארז אלברנז”, זה לא בריא לנפש!. הפרצוף שלו מרושע מאד, תראו את הנשים המפוחדות שמאחוריו, מזעזע. רבון כל עולמים, איך הכנסתם בכלל כזה סרט לאתר שלכם?

  תפריט המזונות של חברי הקהילה מצומצם ומוגבל. הוא מבוסס על חוקי הכשרות המוכרים, אך בפרשנות המחמירה ביותר. לדוגמה, הם אינם אוכלים תרנגולות או את ביציהן. לטענתם, ההנדסה הגנטית הפכה את התרנגולות למזון טרף ולכן הם אוכלים רק ביצי ובשר אווזים. מסיבות הלכתיות הם מקפידים על קילוף כל הפירות והירקות, כולל עגבניות. הם אינם אוכלים אורז, בצל ירוק ועלים מחשש להימצאות חרקים זעירים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב