הגרש”מ עמאר: דברי שמחון – מבית מדרשו של פרעה

רבה הראשי של ירושלים אומר בהתייחסות להתבטאויותיו של אבי שמחון, שמונה על ידי נתניהו ליו”ר מועצה הלאומית לכלכלה נגד משפחות ברוכות ילדים כי מדובר באמירה אומללה שבאה מבית מדרשו של פרעה.

רבה של ירושלים הראשל”צ הגאון הרב שלמה משה עמאר שליט”א התייחס בראיון לתוכנית פותחים עניין עם שמואל בן עטר ויהודה שלזינגר ברדיו ‘קול ברמה’ למינוייו של ד”ר אלי שמחון ליו”ר המועצה הלאומית לכלכלה ואמר כי דבריו על הפסקת הילודה היא מבית מדרשו של פרעה.

ההתבטאות החריגה של הרב באה לאור של אבי שמחון, אשר בטור דעה שפרסם כתב כי “משפחה עם 8 ילדים היא חטא. שמונה ועשרה ילדים זה הרסני לחברה”. הרב עמאר סיפר על עצמו כי גידל ילדים בעניות של ממש ובכל זאת זה לא הזיק לא אחד מהם ברוך ה’. “נער הייתי וגם זקנתי, לא ראיתי איך שזה משפיע על הכלכלה” אמר הרב.

הרב הוסיף כי “דבריו של שמחון זו אמירה אומללה מבית מדרשו של פרעה שאמר פן ירבה ופן יפרוץ אך הקב”ה אמר כן ירבה, מי שמתבונן רואה יש אנשים שיש להם שני ילדים וקשה להם ויש אנשים שיש להם עשרה ילדים והולך להם, לא הריבוי קובע אלא המסירות וההשתדלות לעזרתו של הקב”ה”.

כזכור, בעבר אמר שמחון בכנס שדרות לחברה כי על החרדים להפחית את קצב הילודה: “אתם צריכים להגיד להם: ‘זה חסר אחריות, אתם עושים רע לילדים שלכם, לחברה שלכם. אדם רגיל בודק כמה ילדים הוא יכול לכלכל, ואת המיסים שהוא משלם מעבירים למי שעושה שמונה ילדים בלי יכולת לכלכל אותם”.

בטור שפרסם בעבר בגלובס כתב: “חלק גדול מהעוני בישראל הוא תולדה של התנהגויות מסוימות. במדינת ישראל ישנה תופעה שלא קיימת באף מדינה מפותחת בעולם: לשכבות אוכלוסייה שלמות ישנן שבעה, שמונה ואף עשרה ילדים. זה דבר שהוא הרסני לחברה כי הסיכוי שהילדים הללו יגמרו בית ספר וירכשו מיומנויות הוא נמוך”.

“אנחנו חייבים לשאול את עצמנו כחברה, מה עלינו לעשות לטובת האנשים הללו, שמזיקים לעצמם וילדיהם. עד שהבעיה הזו לא תיפתר, לא נוכל למגר לא את העוני ולא את האי-שוויון, כי הכנסה שמתחלקת בעשרה, ברור שאינה מספיקה. כך אנו מגדלים דורות של עוני. זו בעיה אקוטית והיא ייחודית לישראל”.

בטור שפירסם בעבר בדה מרקר שאל: “מהי תקרת הברזל שמונעת מישראל להצטרף לעשר או חמש עשרה המדינות המשגשגות בעולם?” לדבריו, “הסיבה נעוצה בעובדה שבישראל שתי קבוצות גדולות – חרדים וערבים – שמשקלן גדל במהירות ושבתוך עשורים מעטים ייהפכו לרוב, הנבדלות כמעט לחלוטין משאר הכלכלה. כיום שתי הקבוצות הללו מקבלות כמחצית מתקציב החינוך פשוט מפני שרוב הילדים בחינוך היסודי נמנים עמן, אך לשתיהן מערכות חינוך נפרדות שהישגיהן נופלים באופן משמעותי מאלה של מרבית המדינות המפותחות”.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יצחק כהן מש”ס נשלח ע”י דרעי לקדם את האינטורסים של נוני מוזס בהמלכת בוזי הרצוג והשמאל והכנסתם למוקדי כח בממשלה. דרעי הוא סמרטוט הרצפה של נוני מוזס ועושה דברו. והוא יעשה כל מה שנוני אומר לו, אחרת הוא יסתבך. וזה כולל הכל, גם את התמיכה באוסלו, ושאר מהלכים של השמאל.

    דרעי ויצחק כהן הם חילונים שיימכרו גם אמא שלהם עבור כסף כבוד וכח. הם מסוכנים לציבור בכלל ולחרדים בפרט.

    פרשנות |
    הגב