הגר”ש אוירבך זצ”ל: “לא להתייצב בלשכת הגיוס” -האזינו

במהלך השנים האחרונות הוביל מרן הגר”ש אוירבך זצ”ל את דעתו הנחרצת נגד חוק הגיוס, כשהוא קורא שלא להיכנע לכל פשרה מול השלטונות. האזינו

במהלך השנים האחרונות הוביל מרן הגר”ש אוירבך זצ”ל את דעתו הנחרצת נגד חוק הגיוס, כשהוא קורא שלא להיכנע לכל פשרה מול השלטונות.

הגר”ש אוירבך נשא דברים במספר הזדמנויות שבו קרא שלא להתייצב. “אני רוצה להבהיר לציבור הקדוש שעד עכשיו עמדו והבינו את המשמעות של הגזירה הרעה הזאת ולא הלכו להתייצב ולא שיתפו שום פעולה, כחלק מהציבור הזה, משתתף אתם ביחד שוודאי שכל מה שהסברנו קודם שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא להמשיך בעמידה על המשמר לא להתייצב ולא לשתף שום פעולה”. אמר הגר”ש.

הגר”ש הוסיף כי “עצם ההתייצבות שם מביאים שם הרבה סכנות על ידי כך אנחנו מעמידים את מצבינו האמיתי שלא רוצים את זה שום שייכות לזה וכל המסתעף מזה שום התקרבות. אנחנו בשם אלוקינו נדגול, התורה תשמור עלינו הקב”ה יערה עליהם רוח ממרום לכל עם ישראל לא לעשות גזירות רעות וייתן לנו הרחבת הדעת בזכות שנעמוד על נפשינו כמו שעשו בני לוי במצרים נעמוד בזה בעוז ובגבורה דקדושה”.

כאמור, הזרם המרכזי בציבור החרדי מתייצב בלשכות הגיוס כפי הוראת שלש מועצות גדולי וחכמי התורה שהתכנסו במשותף לפני למעלה משנה והורו להמשיך ולהתייצב בלשכות הגיוס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.