“זו עקירת הדת, צריך להרעיש את העולם”(הקלטה)

הסערה ב’פלג’ בעקבות מעצרו של יחיאל בלוי, שדרן ‘קו ההגנה’: “הראש ישיבה היה מזועזע כולו הוא דחה את הקבלת קהל” {הגר”ש אוירבעך:}

הסערה ב’פלג’: הגאון רבי שמואל אוירבך ראש ישיבת ‘מעלות התורה’ הגיב למעצרו של יחיאל בלוי שדרן ‘קו ההגנה’ שנעצר בחשד להסתה נגד חיילים חרדים: “ממש עקירת הדת, צריך להרעיש את העולם”. מקורבו ששמע את דבריו הבוקר סיפר: “הראש ישיבה היה מזועזע כולו הוא דחה את הקבלת קהל”.

בליל אמש לפנות בוקר נעצר בביתו שבמודיעין עילית פעיל ‘הפלג’ יחיאל (חיליק) בלוי שדרן קו ההגנה, קו פנימי של אנשי ‘בני תורה’ שם מעבירים כל העת מסרים נגד גיוס חרדים, אך יחד עם זאת מסיתים נגד חיילים ומפקדים חרדים ואף חשודים בסיוע לקמפיין ‘הציידים’ שפורסם לפני כחצי שנה ובו מסמכים אישיים מזהים של החיילים ומשפחותיהם.

בלוי שוחרר אחר הצהריים בערבות כספית לאחר דיון ממושך בבית משפט השלום בירושלים. את פניו קיבלו עשרות פעילי ‘הפלג’ בשירה וריקודים.

מקורבו של הגר”ש אוירבך ששהה בחדרו בעת ההודעה על מעצרו של בלוי סיפר הבוקר ל’קו ההגנה’ על תגובתו והמחיש כי זהו יום כואב ויום של אבל בשל המעצר של אחד מסמלי המאבק נגד גיוס בני הישיבות ,כדבריו.

“הראש ישיבה היה מזועזע כולו היה אפשר לראות דמעות מבצבצות בעיניו, הוא אמר שזה עקירת הדת והתייחס לזה בחומרה, דחה את כל הקבלת קהל והתפנה רק לעניין הזה”. מספר המקורב.

המקורב הוסיף: “מי שלא ראה את זה לא יכול לתאר את זה, הראש ישיבה ראה את הדברים בחומרה. הוא אמר שצריכים להרעיש את העולם”. המקורב הוסיף כי סיפרו לרב אוירבך על כך ששני הפלגים בסאטמר מסייעים, על כך הגיב כי לא מספיק מה שעושים בחו”ל וצריך להתארגן למחאה גם כאן בישראל.

יצויין כי קו ההגנה התריס לא פעם נגד ראשי ישיבות, רבנים, עסקנים, חברי כנסת וראשי ועד הישיבות המסייעים לבחורים אשר מתקשים לקבל דיחוי צבאי לקבל זאת אם על ידי התייצבותם בלשכת הגיוס להגשת דיחוי או בדרכים אחרות, לאנשי ‘קו ההגנה’ הדוגלים בקו נגד ההתייצבות בלשכות הגיוס לא נאה הסיוע של אותם גורמים ופעילותם בעד קבלת דיחוי צבאי, לא פעם הרימו קול זעקה נגד חברי הכנסת ושולחיהם.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. “עקירת (איזו?) דת צריך להרעיש את העולם”
  זנבות הסוסים ממתינים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. זה שקר גס, הקו זועק וקובל על כך שועד הישיבות [שעברה לאחרונה להיות יחידת סמך של משרד ראש הממשלה…] שולח בחורים אל מותם הרוחני, בכך שהוא מתנהל מולם בשלומאליות מכוונת.

  מתתיהו |
  הגב
  • אולי ניר ברקת שליט”א ירעיש עולמות עבורכם עקירת הדת…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב