הגשר של פירון: ההורים כועסים

חופשת השבועות הייתה ארוכה במיוחד השנה ■ הורים רבים נאלצו למצוא פתרונות יצירתיים להעסקת ילדיהם במהלך ימי החג הארוכים והיקרים ■ הנחמה: בשנה הלימודים הבאה לוח החופשות יהיה נוח יותר

חג השבועות התארך, וההורים כעוסים: חופשת השבועות השנה הייתה ארוכה במיוחד ונמשכה לא פחות מארבעה ימים, ומיד אחריהם – סוף השבוע. ההורים נהנו מזמן איכות עם הילדים, אך על חשבון ימי החופשה מהעבודה.

“משרד החינוך נתן לנו חופש, אבל לא שילם לנו את ימי החופש. ההפסד הכספי הוא משמעותי” אמר נטע, אביה של אביב. הורים אחרים נאלצו לשלוח את הילדים לגנים פרטיים, בעוד שהיו כאלו שבחרו לנסוע לחו”ל ולהשאיר את הילדים עם הסבים והסבתות.

ומדוע חופשת השבועות כל כך ארוכה? בעקבות קיצור החופש הגדול בשנת הלימודים החולפת הוסיפו במשרד החינוך חמישה ימי חופשה, שאחד מהם חל בשבועות.

בחופש הגדול צפויים עוד 4 ימי חופש, משום ששנת הלימודים הבאה תפתח ב-1 בספטמבר, ולא ב-27 באוגוסט כמו בשנת הלימודים הנוכחית.

היו מי שניצלו את הגשר של שבועות ויצאו לחופשות בחו”ל ובאתרי הנופש ברחבי הארץ. מי שסבר כי המורים הם המרוויחים הגדולים, שיוצאים לחופשה עם הילדים – טועה. גם למורים החופשה הארוכה היא לא תמיד תענוג. “אין סיבה טובה בעיני לחופש ארוך כל כך” אומרת קרן, אם ומורה. “אני לא מספיקה לעשות את התעודות וללמד”, היא מוסיפה.

בשנת הלימודים הבאה מאזן החופשים אמור להיות נוח יותר, עם השינויים שיחיל משרד החינוך. בינתיים, להורים יש פחות מחודש לאגור כוחות לחופש הגדול

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.