ההכנות לקראת יציאת מחנה הנופש הבריאותי של ‘חיים לילד’ – בעיצומן

בימים אלו נשלמת ההרשמה להשתתפות חולי cf במחנה הנופש הבריאותי של ‘חיים לילד’ בשוויץ * במחנה נהנים החולים מאויר פסגות צח ומפעילויות בריאותיות ואטרקציות מותאמות תוך ליווי רפואי * “אנו משתדלים להיענות לפניות הרבות על אף התקציב המצומצם, ותרומת נקודות נוסע מתמיד של אל על מאפשרת לנו להרחיב הפעילות”

ההכנות לקראת יציאת מחנה הנופש הבריאותי בשוויץ אותו מארגן ארגון ‘חיים לילד’ – בעיצומן. בימים אלו עוד ועוד משפחות חולים מבקשות לאפשר לחולים מבני משפחתם להשתתף במחנה הנופש הבריאותי ששמעו יצא למרחוק הודות לטיפול המסור אותו מעניק הארגון במסגרת המחנה המשלב בריאות ומנוחה.
גם בקיץ הקרוב, כמו בעשור האחרון, יטוסו עשרות חולי cf למחנה הקיץ הרפואי בשוויץ בחסות ‘חיים לילד’. אל החולים יצטרפו אנשי צוות רפואי כמו גם מדריכים מטעם הארגון שיוצמדו לחולים על מנת לסעוד אותם ולהעניק להם רגעים של אושר בעולמם הכאוב.
בישראל חיים מעל 700 חולים במחלת סיסטיק פיברוזיס שהינה מחלה ריאתית קשה. מה שמובן מאליו לכל אדם מן השורה, הנשימה, אינה משימה פשוטה עבור חולי CF שנלחמים על כל נשימה ונשימה..
עמותת ‘חיים לילד’ מלווה לאורך השנה כולה את החולים ובני משפחותיהם במגוון פעילויות ומסגרות תמיכה. אולם פסגת הפעילות היא הפעלת מחנה הנופש הבריאותי בשוויץ, שהינה מלאכה מורכבת מבחינה לוגיסטית כמו גם מבחינה כלכלית.
ישנם חולים שהמחנה הוא קרן האור באפילה, והם ממתינים לו בקוצר רוח. אויר הפסגות שבהרים בשוויץ ידוע בעולם כולו כמיטיב עד מאד עם החולים ומקל עליהם את הנשימה. המצרך החיוני כל כך לכל אדם ואדם, מושג בשוויץ לחולי CF ביתר קלות מאשר בכל מקום אחר בארץ.
במחנה הקיץ הרפואי ממשיכים החולים להיות מטופלים על ידי הצוותים הרפואיים, ובמקביל נהנים מתוכניות עשירות ומגוונות. החולים יוצאים מידי יום להליכה רגלית מרובה והיא משמשת להם כפיזיותרפיה נשימתית.
בימים אלו נסגרת ההרשמה, כש’חיים לילד’ עושים מאמץ לענות תשובה חיובית לכמה שיותר חולים, על אף המסגרת המצומצמת, בעיקר מבחינה פיננסית.
בד ובבד ועם התקדמות ההרשמה, עושים פעילי העמותה הלוגיסטיים את ההכנות הנדרשות לקראת יציאת מחנה הנופש הבריאותי לדרכו.
ארגון ‘חיים לילד’ דואג לרווחתם של חולי CF, (סיסטיק פיברוזיס ) שהינה מחלה ריאתית המקשה על הנשימה. בארגון מעניקים סעד כלכלי ברכישת ציוד רפואי וטיפולים רפואיים המוגדרים מצילי חיים. כן מפעיל הארגון מעון נופש יוקרתי בים המלח המיועד לחולים CF ופסוריאזיס ובני משפחותיהם.
הארגון מוכר ע”י רופאי סיסטיק פיברוזיס בישראל ובידו הסכמות של כל הרבנים בישראל והוא אינו מתוקצב כלל וכלל מכספי משרדים ממשלתיים.
במסגרת שיתוף הפעולה עם מועדון הנוסע המתמיד של אל על ניתנת האפשרות לכל חבר מועדון לתרום נקודות לטובת ארגון ‘חיים לילד’, כאשר גם כאשר נקודות עומדות לפוג מתוקפן ניתן עדיין לממש אותם לטובת פעילות הארגון.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני זוכר שאני התנדבתי ב2011 הייתי בהלם, יש 8 חולים ו102 מלווים ואנשי צוות כביכול.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ליתר דיוק…
  א. יש כ650 חולי סי אף בארץ .
  ב. כ15 חולים ישתתפו במחנה יחד עם עשרות מלווים קרוב למאה איש.

  אחד החולים |
  הגב