ההסלמה בדרום: צה”ל מזיז כוחות לעזה – לפיד תפס מחסה

ההסלמה בדרום: לאחר לילה של עשרות רקטות לעבר הדרום צה”ל מזיז כוחות לעבר רצועת עזה, אולם בצבא מבהירים כי ישראל מעוניינת לשמור על השקט ולא להגרר להסלמה בדרום

ההסלמה בדרום: לאחר לילה של עשרות רקטות לעבר הדרום צה”ל מזיז כוחות לעבר רצועת עזה. כבר משעות הערב החלו כוחות רבים לזרום לעבר גבול הרצועה.

בתקשורת הערבית דווח כי ספינות חיל הים כבר החלו להתמקם מול חופי עזה. אולם למרות הרושם כי צה”ל הולך למבצע צבאי ברצועה,  גורם צבאי בכיר אמר  בשיחה לאתר  ynet כי, “המשימה היא לחתור ליציבות ולהעביר מסר ששקט ייענה בשקט. כל מה שאנחנו עושים זה צעדי הגנה לצד מוכנות”.

F120623EI02

אותו גורם הוסיף: “המסר לחמאס הוא שפנינו לשקט אבל אנו בהחלט מקדמים צעדים שיינקטו אם חמאס יבחר אחרת. אין גיוס מילואים המוני. הסוגיה סבוכה מהשאלה אם תיכנסו או לא. אנו מקדמים צעדי מוכנות למצב שבו שקט לא ייענה בשקט”. במקביל, השר יאיר לפיד נמלט בשדרות כאשר נשמעה אזעקת צבע אדום, לפיד  נאלץ לתפוס מחסה בבית סמוך. הרקטה התפוצצה סמוך לאזור התעשייה של העיר.

לפיד ביקר מוקדם יותר בבית בשדרות שנפגע אמש ואמר: “באתי לשדרות מבית משפחת פרנקל בנוף איילון. זה בלתי נסבל שאני מגיע מבית שבו נרצח נער בידי חמאס לבית שנפגע מירי של חמאס”, אמר. “חמאס הוא האחראי לירי, זה בלתי נסבל לנהל מאבק בכוח. צריך לפעול בשכל, יש קבינט שיודע לנהל את הדברים ולקבל החלטות נכונות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.