ההסתה חוזרת לקירות מאה שערים: “החרד”ק – הדפוק של השכונה”(גלריה)

יומיים לאחר תקיפת קצין צה”ל על ידי פורעים במאה שערים, נתלו הבוקר על קירות השכונה כרזות מסיתות נגד החיילים החרדיים. אישי ציבור חרדיים למשטרה: “יש לטפל ביד קשה בפורעים ובמסיתים”. הבוקר פירסם ‘המודיע’ מאמר מערכת חריף כנגד התוקפים

יומיים לאחר התקיפה החמורה של קצין צה”ל במאה שערים, נתלו הבוקר ברחבי השכונה מודעות מסיתות כנגד החיילים החרדים (גלריה מצורפת).

בתוך כך, אישי ציבור ועסקנים חרדיים פנו למשטרה בדרישה להניח יד על הפורעים ולמצות איתם את הדין. לדבריהם, מדובר בקומץ שמטיל את חיתתו גם על המגזר החרדי.

76f4d8b2e12ab9632091bc06897ba3e2

be9bba22cb04711d0b961d3d07f976a2

546f0430cff461cad1ae00187d57cdfb

69db0a4ed10af6d936b36c3f8e9249a4

בעוד העיתונות החרדית-מפלגתית מתעלמת מתקיפת קצין צה”ל במאה שערים, מפרסם הבוקר עיתון ‘המודיע’ מאמר גינוי חריף כנגד התוקפים. במאמר נכתב: “גם אם נצא מתוך נקודת הנחה שלא כל הפרטים שנמסרו בתקשורת הם מדויקים, וגם אם נקבל את ההערכה שהתיאורים המיוחסים לקצין במדים, שהגיע לבקר שני חיילים המתגוררים באזור מאה שערים בירושלים – והותקף בידי קבוצת חרדים שזעקה לעומתו ‘חרד”ק’ וכדומה – מוגזמים; הרי האירוע, בכל מימד שהיה, הוא בוטה, פסול הלכתית, אין לו מקום, אין לו גיבוי מאף סמכות תורנית ומי שנטלו בו חלק ראויים לכל הוקעה וגינוי.

המאבק של הציבור החרדי נגד גיוסם בכפייה ובפלילים של לומדי תורה, אין לו קשר ואין לו זיקה להתנהגות מן הסוג המדובר. אין לאיש זכות לתקוף חיילים על היותם חיילים; אין לאיש זכות להלבין פניהם סתם כך ברבים; ומי שעושה כן – אינו מדבר בשם הציבור החרדי; אינו משרת את מטרותיו; לא מייצג את ערכיו ודרך חייו.

הויכוח שלנו עם החילוניות כהשקפת עולם, אינו אמור להיעזר בתקיפה אישית של חיילים במדים, יהיו אשר יהיו.

את השקפת עולמו של הציבור החרדי, את דעתו ועמדותיו בנושאים הציבוריים ואת מערכותיו על נפש האומה ועל תקות דור העתיד, מבטאים, מובילים ומייצגים רבותינו, גדוי ומאורי הדור, אשר לאורם אנו הולכים. רק הם ולא אחרים. לא קלי דעת מכל סוג שהוא, ולא כאלו המאמצים לעצמם דרכים אלימות כדי להיאבק באותם קלי דעת. הנחישות שלנו והדבקות בהוראת רבותינו, אינה זקוקה ל’חיזוקים’ מן הסוג האומלל הזה.

הדברים הללו חייבים להיות ברורים ובהירים, גם כלפי חוץ, קבל עם וציבור הנחשפים להסתה נגד הציבור החרדי שגורמים אותם חסרי אחריות, וטועה – בדירבונה של התקשורת – לחשוב שהללו מייצגים את הציבור החרדי ודרכו.

אין לנו חלק ונחלה בהתנהגות מן הסוג הזה; והמעשים הללו נשפטים על פי תוצאותיהם; הם גורמים לחילול השם נורא; הם גורמים להלבנת פנים וגורמים נזק אדיר והסתה פרועה”.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הקצין חטא למדים שלבש ולעצמו היה עליו לירות בהם כי הם סיכנו את חייו וחייו שבים יותר מכל

  רפי |
  הגב
 2. למה הסתה? אולי הסברה?!
  אין שם כל קריאה לנהוג באלימות!
  באותה מידה הקמפיין של משרד התחבורה “אם שותים לא נוהגים” מהווה הסתה נגד השתיינים!

  יוסי |
  הגב
 3. מצד שני, אין להתעלם מהעובדה שאכן נעשה ניסיון לחלן את הציבור החרדי באמצעות הגיוס לצה”ל. חלק מהניסיון הינו באמצעות כפייה של החיילים החרדים ללכת עם מדים בשכונות המגורים שלהם, כך ניתן להחדיר לתת המודע שלנו שניתן להיות שומר תורה ומצוות וגם להתגייס לצה”ל. כמובן, שזה לא נכון מהותית ועובדתית. לא ניתן בתור שותומ”צ להכפיף את עצמך למערכת שהיא כפרנית בעצמותה ומלאה זנות ומינות, גם אם יפנו לכבודך איזה בסיס קטן משיקוצי הגילולים והכפירה וגם טכנית הצבא לא עמד בהתחייבויותיו עד היום כלפי המתגייסים החרדים, בכל הנוגע לתנאים של שמירת המצוות ושירות בסביבת נשים וכו’.

  יוסי |
  הגב
 4. כל המועצת חכמי התורה של “הח”כים החרדים” פסקו שאסור ללכת לצבא! כי: מתקלקלים שם, בכפירה השחתה בניאוף וכו’ נקודה. הולך אדם לבוש בבגדי הצבא השמד ונכנס למקום שכולם יודעים מה הוא מסמל, ומה חושבים תושביו. וחושב שהוא יצא משם כמו שנכנס ללא פגע? הרי הוא סתם טיפש, כמו חביריו החרדקי”ם.

  הגמרא אומרת גדול המחטיאו יותר מההורגו, מי שמסית אפילו בחור אחד (ולאו דווקא בחור ישיבה, אלא אפילו בחור שמסתובב ברחובות) ללכת לצבא הרי הוא מחטיאו, וזה יותר מההורגו, וברור כשמש שבהמשך הדרך הבחור הזה כבר יצא לתרבות רעה, ולכן אחד שמסית ללכת לצבא הרי הוא “לפי דברי הגמרא” יותר גרוע מההורגו “קרי יותר גרוע מהיטלר” ימ”ש וזכרו וממונו וכו’ אז מה אתם “הח”כים החרדים” רוצים? תחליטו האם אתם שייכים למאמינים בדברי חז”ל, או כאלו שמחליטים לעצמם מתי כן ומתי לא, להקשיב לתורתינו ולגדולי מועצת שלכם.

  ארץ ישראל שייכת לעם ישראל המאמינם בשם ובתורתו??? מי אמר? התורה אמרה. אבל הרי המדינה הזאת של הכופרים המשומדים הנואפים מצפצפים על התורה, כאילו התורה לא מחייבת אותם בכלום, לוקחים רק את מה שנעים ויפה, אז אתם [גם “הח”כים החרדים”] רק שודדי ים ששלקחתם מהערבים את המדינה, מי שלא שומר תורה ומצות אין לו מה לחפש בארץ ישראל.

  ולעניננו. הרי אם איזה שומר זוטר ששל מחנה אושביץ היה בא לבקר באיזו שכונה בארץ לבוש במדי אס אס, עם כל הגאווה ובראש מורם ללא שמירה (ואולי גם עם שמירה), ספק גדול אם היה יוצא חי. ובכן לפי דברי הגמרא, אחד כזה שמסית ללכת ל”צבא השמד והניאוף” הוא הרבה הרבה יותר גרוע מקצין “בכיר” באס אס, ומי שלא מתאים לו אז בבקשה שיוריד את הכיפה כי זאת התורה שלנו, לא התורה החדשה שניתנה ע”י חכמי ורבני המזרחי המסלפים את תורתינו הקדושה בכוונה.

  “אני מאמין באמונה שלמה שזאת התורה לא תהא מוחלפת, ולא תהא תורה אחרת מאת הבורא יתברך שמו” הנוסח המקובל של העיקר התשיעי מבין י”ג עיקרי האמונה במניינו של הרמב”ם עוסק בנצחיות התורה. לא מוחלפת ולא מוסלפת אפילו ע”י הרשעים הארורים של כת רבני המזרחי והרפורמי!!!! ולא ע”י כת רבני הצבא השמד הכפרי והניאוף.

  ובפרט בימים אלו אשר הציבור החרדי ירא ד’ נתון לביזה והתעללות יומיומית, מאנשים תועים, כמו שלוחי הסתרא אחרא “הח”כים החרדים” ואנשים שמנסים לגרוף על גבינו הון וכוח פוליטי, שמנסים להוציא אותנו כבר עשרות שנים בתירוצים שונים ומשונים מעולם התורה והיראה. באמרם שאנו גלותיים, שאנו צריכים להיות עם ככל העמים, ח”ו. בימים כאלו אנו נצעק להם בכל כוחנו ‘שזאת התורה לא תהא מוחלפת’ לא משנה באיזה תקופה ותחת איזה עול ולחץ שינסו להעלות עלינו…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב