ההפתעה של כוכב ה”שבאבניקים” • בקליינע

נשות האופנה החרדיות ב”גולברי”, הג’וב החדש של מתי טוכפלד, העיתונאים החרדים מבלים במקסיקו, העו”ד החרדית מצטרפת למשלחת הישראלית ללוס אנג’לס, וגם: ההפתעה של כוכבי ה’שבאבניקים’ לפורים. כנסו עכשיו למדור הפפראצי “בקליינע”

עולם התורה הרכין את ראשו באבל עם היוודע דבר פטירתו הפתאומית של מרן הגר”ש אוירעבאך זצ”ל. לאור האבל הכבד שירד בכל שדרות היהדות החרדית, בקליינע, בעצת רבותיו החליט להקפיא את המדור יומיים תמימים.

בעוד רוב הדוברים החרדים התעטפו בשתיקה עם הפטירה ולא הוציאו הודעות אבל, חברי הכנסת הראשונים שהזדרזו להוציא הודעה היו ליצמן ואייכלר שהשתתפו במסע ההלוויה. גפני ודרעי לא הוציאו הודעות, אך למחרת בבוקר, כשיתד “פירגן” כתבה – מצומצמת – אודות העילוי משערי חסד, הם התייחסו לפטירתו של ראש הישיבה. דרעי בהודעה של ש”ס, וגפני כאשר אמר בועדת הכספים בפומבי כי הוא יוצא להלוויה.

יו”ר יחד אלי ישי, שקיבל בבחירות האחרונות תמיכה מרומזת מהפלג הירושלמי, בא להוקיר תודה, והתייצב עם תחילת מסע ההלוויה בשכונת שערי חסד.


תאגיד “כאן” הציג משדר מיוחד מהלווית הרב  אויערבאך זצוק”ל, משל היה זה ערוץ הטלוויזיה של הפלג הירושלמי. באולפן במודיעין ישבו ישראל כהן ודוד חכם (שחזר לחיים, מסתבר, אחרי עזיבת רשת מורשת) וניתחו לצופי הערוץ את ההלם ברחוב החרדי. ועקיבא וייס  יחד עם זאב קם, מהשטח, הרחיב על היום שאחרי.

חבר הכנסת אייכלר, הגיע להלוויה עם הרל”ש הצמוד חיים רבינוביץ.

האדמו”ר מאמשינוב, נצפה אתמול במצלמת אוהד ‘בקליינע’ מבית וגן בשכונה, כשהוא שב מהלוויה רגלית – זאת בשל השבת שטרם הוציא אתמול בשעות אחר הצהרים.

במוצאי שבת היה אמור להתקיים סיום מסכת מגילה ביקב בגבעת יערים, בה היו אמורים להשתתף שורה של עיתונאים ואנשי ברנז’ה, זאת לכבוד הצלם שלומי כהן שמסיים לראשונה את המסכת שעוסק בדיני המגילה, אלא שבשל ההלוויה של הרב אויערבאך, האירוע נדחה (בדיוק כמו המדור), והתקיים אמש (ראשון) בהשתתפות כל הגוורדיה ובראשם רב הכותל, דובר הרבנות קובי אלתר, שמעון ברייטקופף וחברים נוספים שסעדו ליד שולחנות עמוסים בכל טוב ארץ מצרים. בקליינע נעדר מהאירוע המלוטש מפאת חולשתו, ומפרגן לצלם המוכשר בתיעוד.

ובמעבר חד – לפינת הממריאים:

העיתונאי מני גירא שוורץ ורעייתו, רבקה שוורץ, עשו חיים השבוע בחו”ל. בשבוע שעבר המריאו השניים יחדיו לארה”ב, שם שהו מספר ימים, ולאחר מכן נפרדו דרכיהם: מני המשיך למקסיקו, שם השתתף יחד עם שלומי קוק מ’בקהילה’ ואריה ארליך מ’משפחה’ ונציג ‘המבשר’ בדינר הענק של הקהילה החרדית האשכנזית המקומית שהעניקה לעיתונאים על ידי יח”צן מקומי כרטיסי טיסה תמורת סיקור אוהד, ואילו רעייתו רבקה, שיצאה על הדרך גם למסע גיוס כספים עבור ‘מן המיצר’, הארגון לנפגעות תקיפה, הצטרפה למשלחת ארגון ‘גשר’ בה נוטלים חלק אישי ציבור ואנשי תקשורת, שיצאו בראשית השבוע שעבר למסע היכרות עם הקהילה היהודית בלוס אנג’לס.

בין משתתפי המשלחת הפעם: יאיר שרקי, אריאל שנבל, ראש עיריית פ”ת איציק ברוורמן, דפני ליף, נציגי גל”צ, חיים אתגר מערוץ 12 וכאמור – גם הפעילה החברתית החרדית רבקה שוורץ.

משלחת גשר בבן גוריון

 

וזה כבר התיעוד מהאירוע במקסיקו. גירא, קוק ונציג ‘משפחה’ באנגלית משוחחים עם ילד מקומי:

ארליך נצפה במקום משגע את אנשי ההפקה, העיקר שיצליח להוציא תמונה משותפת עם מוטי שטיינמץ ואברהם פריד, שהיו אנשי הזמר באירוע:

ובשעה שגירא מדלג בין מחוז למשנהו במקסיקו, עורכי וכתבי אתר ‘בחדרי חרדים’ באו להשתתף בשמחת הברית לבנו של “הג’ינג’י”, לייזר שלזינגר, כתב הפלילים.

ונחזור שוב רגע לעיתונאי אריה ארליך ולסערה הזוטא שחולל בראשית השבוע שעבר: ארליך סיפר במוצ”ש לעוקביו בטוויטר כי לקח אתו שני ספרים לטיסה בת 12 שעות. ידידיו שהתעמקו בתמונה וראו כי אחד מהם הוא הספר החדש באנגלית על הנשיא טראמפ, גירדו במצחם ושאלו את עצמם: ממתי אריה יודע אנגלית? הציוץ גם הפך לויכוח חם בקבוצות הווטסאפ: האם אריה ארליך יודע אנגלית? בינתיים עוד לא הוכח שכן, אבל ניסיון לקרוא ספר באנגלית הוא ודאי דרך טובה להתאמן על A B C D.

וכשארליך מבלה, חבריו למערכת עובדים. אליעזר שולמן ושלומי גיל,  כתבי ‘משפחה’, נצפו בסיור בגבול הצפון. נצפה עימהם: חזקי שכטר, דובר צה”ל למגזר החרדי:

מבזק בלגיה בקליינע: יו״ר “למענכם”, היועץ הרפואי הרב יוסי ערבליך, נצפה כשהוא מקבל את ברכת כ”ק האדמו”ר מפשווערסק בחתונת בת אחותו של היועץ.

והנה מקבץ סיפורי “נהפוכו” לקראת חג הפורים הבא עלינו לטובה: תחקיר דרמטי צפוי להתפרסם בחודש הקרוב על אישיות חרדית באחד מן הערוצים הגדולים. אך “בקליינע” משער כי גם את הגל הנוכחי הוא ישרוד.

גורמים יודעי דבר בעולם הפרסום, יודעים לדווח לנו על תזוזות משמעותיות באחד היומונים החרדים. אבל לא הכל אנחנו יכולים לספר.

ובזמן שהבן שמעון ברייטקופף משמש כסגן עורך עיתון משפחה וכותב את הגיגיו עבור ציבור הקוראים, אביו, הרב יהודה ברייטקופף, מרבני שכונת הר נוף, מתראיין השבוע למוסף יתד השבוע מבית יתד נאמן. מעניין מה נתי גרוסמן היה חושב על זה.

היח”צן ירח טוקר קיבל הדלפה איך ייראה שימע’ן מהאייטם הקודם בעוד עשרים-שלושים שנה. “תכלס, נראה גביר”, כתב טוקר בהלצה.

שימע’ן לא נותר חייב והציג הדלפה שבה נראה הדובר, שערק לעולם הקולינריה. קבלו את ירח-יונתן-רושפלד-טוקר בהופעת בכורה.

יום ליום ממשיך להתרחב: שלומי סגל, עורך אתר JDN, הצטרף לצוות הכתבים בעיתון ‘יום ליום’, וכבר השבוע הנפיק מספר כתבות. נעמה עידן מנכ”ל ובעלי העיתון ‘יום ליום’: “שלומי הוא כתב מקצועי, איכותי ויסודי. אני שמחה שהוא בחר להצטרף לצוות הכתבים המשובח של משפחת יום ליום”.

מתי טוכפלד, הכתב הפוליטי של ‘ישראל היום’, הוא ביום יום חב”דניק משיחיסט שרוף. כעת הוא רוצה יחד עם רעייתו נעמה להפוך לזוג התקשורתי המצליח במגזר, מנסה לצעוד בעקבות ידידיה וסיון, ומציע מעתה – שבת משותפת והרצאות, יחד אתו ועם רעייתו שתחיה. לא תזמינו?

מסעדת “סאטמר דלי” מניו יורק, הציגה בסוף השבוע את ה”עמלק קוגל”, 4 סוגי קוגל, כמנהג הידוע לכבוד שבת זכור, במארז אחד:

השדרן אשר גרייבר, הצטרף לאיחוד הצלה, ובסטורי שלו הצטלם בחברת ידידים רבים.

מוזיקה:

הזמר שמילי אונגר יצא עם האלבום “מאך א ברכה”, ויצא עם מנחם טוקר ו”מיניבוס הברכות” לשגע את תושבי בני ברק:

ופה כבר תוכלו לצפות בנהגו המסור, מפיקו שולם וגשל, כשהוא מוביל אותו בכבישי הארץ:

הזמר לוי פאלקוביץ’ ששבר את רגלו לפני מספר שבועות, חזר להופיע עם גבס וכיסא. הנה הוכחה:

ישי לפידות נפגש עם גד אלבז בניו יורק. כמובן שיצאה מזה תמונה.

הזמיר מאיר גרין השיק לאחרונה דיסק חדש, והופיע יחד עם הרב חיים הורביץ בים המלח, אך אינו שוכח להקדיש זמן ללימוד התורה.

דיווח סופ”ש מנתב”ג לבקליינע: מונה רוזנבלום נצפה שב לארה”ק לפני שבת. לעומתו, הזמרים יוני שלמה וניסים בלאק יצאו בסופ”ש לשמח בנכר.

מרדכי בן דוד, כבר הכין את עצמו במוצ”ש האחרון בקראון הייטס לפורים:

יואלי דיקמן ותזמורתו, נצפו בסוף השבוע בדרך לדינר של ישיבת גייטסעהד שהתקיים בגייטסעהד – אנגליה, בהשתתפות מאות מבוגרי הישיבה.

אתמול (יום ראשון) בלונדון: אברהם פריד ויעקב שוואקי, שכבר הופיעו בשבוע שעבר יחד בלוס אנג’לס, הופיעו גם אתמול בבר מצוה פרטית.

עמירן דביר מכין לכם הפתעה מיוחדת לפורים עם גדליה מהשבאבניקים:

והנה עמירן דביר יחד עם גדליה

 

אפרופו גדליה ו”שבאבניקים”, כמה ראשים טובים כבר העלו קמפיין מעניין לכבוד אסיפת הכספים של הת”תניקים:

ומודעת פרסום בריכוזים החרדיים, גייסה כפרזנטור את גדליה…

בינתיים בפתח תקוה: הזמר יוני ברגר נקרע בין שלמה כהן לביבי נתניהו.

ברכת מזל טוב לידידינו הזמר רולי דיקמן לרגל הולדת בנו.

אברהם רוזנשטיין (לשעבר עורך המהדורה המרכזית בקול ברמה) יצא בצהרי בשישי יחד עם הזאטואטים ל”אבי הספר” בברכפלד, שמנפיקה בימים אלו פרשיות בקצב מסחרר יותר מתיקי נתניהו .

  .

חברי מועצת העיר ירושלים אריה קינג ודב קלמנוביץ, הגיעו בליל שישי לטעום את הצ’ולנט במסעדה המפורסמת בשכונת מקור ברוך בירושלים.

שרת המשפטים איילת שקד, הגיע לביקור ברדיו דרום, עם נציג הבית היהודי בבאר שבע:

וחידה לא ברורה: האם ח”כ יעקב מרגי נמנה על כותבי מדור הסאטירה “הלוזר” בידיעות אחרונות?

עזרת נשים:

פייגי קרויזר, הדוגמנית החרדית שהצטלמה לפני מספר חודשים יחד עם בנות חרדיות נוספות לעיתון ידיעות ירושלים, החליטה יחד עם בעלה, נתי קרויזר, להזמין את הציבור הרחב לשמחת הולדת הבת בבית כנסת השכונתי שלהם ברמות.

בנות המגזר החסודות, נצפו בבני ברק בערב לבכירות המגזר מטעם ‘כללית’:

צילום: מילכי אורטנר

ולסיום: נשות האופנה החרדיות, נצפו גם הן השבוע, בהשקת הקו החדש של ‘גולברי’:

פורים שמח!

ראיתם ‘סלב’ חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם יתקבלו בשמחה במייל של המדור, סודיות מובטחת: [email protected]

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שימי

    תצחקו על המזרוחניקים אתם תהיו חילונים עוד לפניהם. ברוך השם יוצאים מחושך לאור

    איזה אושר לראות את ה"חרדים החדשים" |
    הגב