ההצגה הכי טובה בכנסת: שר האוצר התעמת עם חברי כנסת

שר האוצר הגיע לועדת הכספים והתעמת עם חברי כנסת, בדיון התעורר ויכוח נוקב, כאשר שר האוצר, ישראל כץ, הודיע כי הוא מתנגד לשינויים מהותיים שהעלו חברי הוועדה:

ויכוח נוקב בוועדת הכספים בין שר האוצר למספר חברי הוועדה, נוכח הודעת השר כי יתנגד לשינויים מהותיים בחוק לעידוד עובדים למעגל התעסוקה.

שר האוצר, ישראל כץ, הצטרף לדיון ועדת הכספים בנושא הצעת חוק מענק לעידוד תעסוקה (הוראת שעה – נגיף הקורונה החדש), במסגרת הכנת ההצעה לקריאה שנייה ושלישית – הצעת החוק עוסקת בתמריץ כספי למעסיקים, אשר יקלטו או יחזירו לעבודה עובדים אשר הוצאו משוק העבודה בתקופת המשבר.

בדיון התעורר ויכוח נוקב, כאשר שר האוצר, ישראל כץ, הודיע כי הוא מתנגד לשינויים מהותיים שהעלו חברי הוועדה: “אני מעדיף עם השינויים שהועלו בפני, שהחוק לא יעבור, אני לא מוכן להוריד את שכר המינימלי שנקבע, גם ככה הוא נמוך מאוד. הורדה מתחת לזה תגרום למניפולציות, ולהורדת שכר מצד מעסיקים. גם לעניין הקדמת המענק ל-19 באפריל זה לא ישים, נאלץ להתחיל מתחילת החודש. גם לגבי מענק מלא מה-27 למאי זה לא ישים, אין לנו בעיה שהמסעדות ירשמו את העובדים מה-1 ביוני. אם יהיו בעיות עם יישום החוק, אין לי בעיה שנגיע לכאן לעשות תיקון, אבל אני לא רואה שזה ילך לכך”.

ח”כ בצלאל סמוטריץ פנה לשר ואמר “אז למה אתה בא לכנסת אם הכנסת חסרת חשיבות?” ח”כ ניר ברקת אמר “החוק הזה, בכותרת שלו, נועד להחזיר עובדים למשק, מבדיקה שעשינו עם האוצר, 10 אחוז זה מי שיחזור.

כץ ענה: “שטויות, אף אחד לא הוסמך לומר דבר כזה. יושבים מיליון איש בבית, והחוק הזה הוא החוק שלהבנתי הוא היעיל ומהיר ביותר והניתן ביותר ליישום. אחרי ששקלתי ובדקתי היטב זה החוק הנכון, זה המשך לצעדים האחרים, כלל המגזרים צריכים את החוק הזה”. ח”כ ברקת: “אתה לא מוכן לשמוע אפילו מה שיש לנו להציע. לא באת להקשיב, זה לא בסדר”.

יו”ר הוועדה, ח”כ משה גפני אמר “מבקש השר לאשר את החוק מבלי לבצע בו שינויים מהותיים, אני מכיר שכאשר יש חוק מהותי דנים בו. אנחנו רוצים לעשות זאת בהסכמה, אם אתה בא מראש ואומר שאתה לא מסכים לשום דבר מהותי”. ח”כ סמוטריץ בתגובה : “אז יהיה פיליבסטר של שבועיים”.

ח”כ ינון אזולאי: “אתה לא נותן לנו להעיר אפילו, אנחנו יכולים להעיר את הערות שלנו”. ח”כ כץ ענה: “יש קואליציה והיא צריכה להצביע במסגרת הקואליציה”. לאור חילופי הדברים, הוציא יו”ר הוועדה, ח”כ משה גפני את הוועדה להפסקה קצרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.